Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/272

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Довести виробку олії, яку одержують методом екстракції, на кінець п'ятиріччя до 55 % до загальної виробки олії.

Відбудувати і збудувати масло-жиркомбінати в Кіровограді, Одесі, Львові і Чернівецькій області; закінчити будівництво Слов'янського гідрогенізаційного заводу і Харківського миловарного заводу № 1; відбудувати і збудувати 50 м'ясокомбінатів потужністю 482 тонни м'яса і 99,5 тонн ковбаси за зміну; 97 птахокомбінатів, 44 молококомбінати і молочні заводи, 100 механізованих маслоробних і масло-сироробних заводів, 5 рибоконсервних заводів, 3 судноверфі. Довести риболовний моторний флот на кінець 1950 року до 236 одиниць. Збудувати склотарний завод; збудувати 4 машинобудівні заводи в Києві, Харкові, Миколаєві і Львові.

Відбудувати і збудувати 30 пивоварних заводів потужністю 2190 тис. гкл на рік, в тому числі в Маріуполі, Слов'янську, Красноармійську, Артемівську, Макіївці, Краматорську, Костянтинівні, Кадіївці, Червоному Лучі, Кривому Розі, Запоріжжі.

Збудувати виноробні заводи в Харкові, Макіївці, Львові, Дніпропетровську, Ізмаїлі і Білгороді-Дністровському.

Ввести в дію додаткові потужності на спиртових заводах в розмірі 10.655 дкл спирту на добу.

Закінчити будівництво тютюнових фабрик у Дніпропетровську потужністю 2 млрд штук цигарок на рік і в Кам'янець-Подідьському — 1 млрд штук цигарок на рік; приступити до будівництва тютюнової фабрики в м. Сталіне загальною потужністю 3 млрд. штук цигарок на рік, з введенням в дію потужностей на 1 млрд штук.

Широко впровадити в харчову промисловість: безперервні процеси виробництва, виробництво олії — методом безперервної екстракції, виробництво мила із застосуванням рівноцінних замінників харчових жирів (синтетичних жирних кислот, каніфолі і милонафта), автоматизацію процесів і контролю виробництва, швидкоморозильні апарати і холодильні установки; впровадити в маслоробну промисловість масловиготовувачі безперервної дії з автоматичною розфасовкою; механізувати трудомісткі процеси виробництва і вантажно-розвантажні роботи.

Всемірно освоїти озерно-річні водойми і розвинути культурні ставкові рибні господарства.

10. Відновити і широко розвинути місцеву державну і кооперативну промисловість республіки.

Загальний обсяг валової продукції по місцевій промисловості і промисловій кооперації встановити на 1950 рік в розмірі 3,1 млрд. карбованців (в цінах 1926/27 рр.) з перевищенням рівня 1940 року на 10,7 процента.

У місцевій промисловості забезпечити перевищення в 1949 році довоєнного рівня по загальному обсягу виробництва.

Вважати основним завданням місцевої промисловості і промкооперації виробництво речей широкого вжитку, місце-