Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/275

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Підвищити технічний рівень підприємств місцевої промисловості і промислової кооперації шляхом впровадження сучасних високопродуктивних методів виробництва.

Застосувати в ливарному виробництві механізацію формувальних робіт, безопочну формовку, лиття в кокіль і в напівпостійні форми для збільшення пропускної спроможності ливарних цехів і зниження собівартості литва.

Широко застосувати поточні методи виробництва предметів широкого вжитку. Організувати виробництво спеціального устаткування і приладів для механізації виробничих процесів. Зміцнити і розширити районну місцеву промисловість.

Відбудувати і збільшити сітку майстерень по пошиттю взуття й одягу, а також по ремонту меблів і домашнього інвентаря.

11. Значно розвинути поліграфічну промисловість і видавничу справу в УРСР.

Значно збільшити випуск підручників, а також дитячої, художньої і науково-популярної літератури.

Збільшити в 1950 році випуск книжок на 55 % порівнюючи з довоєнним рівнем. Випуск зошитів встановити на 1950 рік в розмірі 300 млн. шт.

Відбудувати і реконструювати книжково-журнальні фабрики в містах Києві, Харкові.

Збудувати в м. Києві фабрику багатоколірного друку і першу чергу комбінату видавництва ЦК КП(б)У «Радянська Україна». Відбудувати і розширити друкарні в обласних центрах.

Оснастити поліграфічні підприємства сучасним поліграфічним устаткуванням; докорінно поліпшити якість друкованої продукції і поліграфічного оформлення книжок і журналів, підвищити якість поліграфічних фарб і розширити випуск фарбового і багатоколірного друку.

З метою забезпечення друкарень високоякісними фарбами, збільшити виробництво поліграфічних фарб в 1950 році до 500 тонн, для чого розширити і реконструювати Одеський завод поліграфічних фарб.

Розширити механізацію основних процесів поліграфічного виробництва — друкування, набору і палітурно-брошурувальних робіт.

12. Для успішного виконання програми будівництва і введення в дію виробничих потужностей забезпечити всемірний розвиток будівної Індустрії і зміцнення республіканських і місцевих будівельних організацій.

Встановити програму будівно-монтажних робіт на 1946–1950 рр. по Міністерству житлово-цивільного будівництва УРСР в сумі 2,5 млрд. карбованців.

Широко впроваджувати передову будівну техніку, максимально використовуючи в будівництві збірні конструкції І деталі заводського виготовлення, та підвищити механізацію будівних робіт. Довести в 1950 р. механізацію земляних ро-