Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/286

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

продуктивності праці значно збільшити порівнюючи з 1940 роком середньорічну заробітну плату робітників і службовців.

Удосконалювати системи відрядно-прогресивної оплати праці робітників, а також систему преміювання інженерно-технічних працівників за виконання і перевиконання виробничих планів, систематично підвищуючи значення премій в заробітній платі.

Розширити застосування у промисловості технічно обгрунтованих норм, ураховуючи при цьому передову технологію і зрослу технічну озброєність праці. Забезпечити справу нормування праці досвідченими кадрами інженерів і техніків.

Провести заходи по дальшому поліпшенню умов праці на виробництві (техніка безпеки, вентиляція, освітлення, санітарно-побутові приміщення).

З метою забезпечення кваліфікованою робочою силою республіканської і місцевої промисловості, будівництва і міського господарства підготувати за п'ятиріччя молодих кваліфікованих робітників у школах фабрично-заводського навчання і ремісничих училищах в кількості 115 тис. чоловік.

Забезпечити підготовку за п'ятиріччя кваліфікованих кадрів масових професій на виробництві шляхом індивідуального, бригадного та курсового навчання в кількості 400 тис. чоловік; у школах ФЗУ і профтехшколах — 60 тис. чоловік; організувати масове технічне навчання виробничих кадрів і підвищення кваліфікації 600 тис. чоловік.

Збільшити натуральні та грошові видачі на трудодень колгоспникам порівнюючи з 1940 роком на основі росту продуктивності праці в колгоспах, підвищення врожайності сільськогосподарських культур і збільшення продуктивності тваринництва.

Вважати найпершим завданням забезпечення підприємств кваліфікованими і постійними робітничими кадрами на основі дальшої механізації виробництва, систематичного поліпшення організації праці, постачання і житлових умов робітників.

5. У галузі народної охорони здоров'я відбудувати зруйновані медичні заклади та розширити сітку лікарень, поліклінік, амбулаторій, дитячих ясел, курортів і значно поліпшити медичне обслуговування населення.

Довести в 1950 році кількість ліжок в загальних і спеціальних лікарнях Міністерства охорони здоров'я УРСР до 373,1 тис. проти 129,1 тис. ліжок у 1940 році, в тому числі: в містах до 112,2 тис. проти 96,7 тис. у 1940 році і в сільських місцевостях до 60,9 тис. проти 32,4 тис. у 1940 році.

Відбудувати і збудувати за п'ятиріччя міських лікарень і клінік на 10,5 тис. ліжок і сільських лікарень на 30,0 тис. ліжок.

Розширити сітку дитячих і жіночих консультацій, родильних будинків, дитячих лікарень і молочних кухонь та поліпшити постановку родопомічної допомоги.

Довести в 1950 році кількість лікарських родильних ліжок