Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/290

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

першу чергу Харкова, Одеси, Дніпропетровська, Сталіно, Ворошиловграда, Запоріжжя, Чернігова, Полтави і Тернополя.

Встановити обсяг капітальних робіт по житлово-готельному та адміністративному будівництву місцевих Рад на 1946–1950 рр. в сумі 795 млн. карбованців.

Затвердити план відбудови і нового будівництва державного жилого фонду в містах Української РСР на 1946–1950 рр. в розмірі 15.920 тис. кв. метрів жилої площі, в тому числі по місцевих Радах — 1.150 тис. кв. метрів. Всемірно поліпшити якість житлового будівництва.

Передбачити за п'ятиріччя в містах і робітничих селищах відбудову і будівництво індивідуальних жилих будинків коштом населення з допомогою державного кредиту в розмірі 3,3 млн. кв. метрів жилої площі.

З метою поліпшення житлових умов, створення постійних робітничих кадрів у промисловості, ліквідації плинності робочої сили на підприємствах — розгорнути силами господарських організацій будівництво одноквартирних і двоквартирних жилих будинків садибного типу для продажу цих будинків робітникам, інженерно-технічним працівникам і службовцям на умовах надання довготермінового кредиту.

Вважаючи найважливішим завданням місцевих Рад і підприємств здійснення капітального ремонту жилого фонду, визначити обсяг капітального ремонту жилого фонду місцевих Рад у містах УРСР у розмірі 750 млн. карбованців. Переважну частину асигнувань, що виділяються на капітальний ремонт, спрямовувати на відбудову та ремонт основних конструктивних елементів будинків: дахів, перекрить, опалювальної, водопровідної та каналізаційної систем.

Забезпечити на підприємствах союзно-республіканської і місцевої промисловості виробництво сучасного санітарно-технічного устаткування, опалювальних казанів, радіаторів, газової апаратури та інших речей устаткування, жилих будинків.

Поліпшити керівництво житловим господарством, підвищивши його рентабельність, зміцнити госпрозрахунок, знизити експлуатаційні видатки.

Зміцнити ремонтно-будівні контори місцевих Рад і створити при житлових управліннях місцевих Рад власну матеріально-виробничу базу по виготовленню будівних матеріалів для ремонту, найпростіших механізмів і різного будинкового інвентаря, а також організувати самозаготівлю лісоматеріалів.

Визначити обсяг відбудови й нового будівництва жилих будинків у селах УРСР за п'ятиріччя на кошти колгоспів і селян при допомозі державного кредиту в кількості 1,2 млн. будинків. Подати допомогу селянам і сільській інтелігенції у відбудові і будівництві ними власних жилих будинків шляхом надання кредиту та продажу будівних матеріалів і готових деталей.