Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/354

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Стаття 4. На підставі статті 116 Конституції Української РСР вибори депутатів є рівними: кожний громадянин має один голос; всі громадяни беруть участь у виборах на рівних засадах.

Стаття 5. На підставі статті 117 Конституції Української РСР жінки беруть участь у виборах і можуть бути обраними на рівних правах з чоловіками.

Стаття 6. На підставі статті 118 Конституції Української РСР громадяни, які перебувають в рядах Радянської Армії, користуються правом обирати і бути обраними до Верховної Ради Української РСР нарівні з усіма громадянами.

Стаття 7. На підставі статті 119 Конституції Української РСР вибори депутатів є прямими: обрання депутатів до Верховної Ради Української РСР провадиться громадянами безпосередньо шляхом прямих виборів.

Стаття 8. На підставі статті 120 Конституції Української РСР голосування при виборах депутатів до Верховної Ради Української РСР є таємним.

Стаття 9. На підставі статті 17 Конституції Української РСР громадяни всіх інших союзних республік користуються на території Української РСР правом обирати і бути обраними до Верховної Ради Української РСР нарівні з громадянами Української РСР.

Стаття 10. Особи, які проживають на території Української РСР і не є громадянами СРСР, а перебувають у громадянстві або підданстві іноземних держав, не мають права брати участь у виборах і бути обраними до Верховної Ради Української РСР.

Стаття 11. На підставі статті 122 Конституції Української РСР кандидати при виборах до Верховної Ради Української РСР виставляються по виборчих округах.

Стаття 12. Витрати, зв'язані з проведенням виборів до Верховної Ради Української РСР, провадяться за рахунок держави.

Розділ II
СПИСКИ ВИБОРЦІВ

Стаття 13. До списків виборців заносяться всі громадяни, які мають виборче право і проживають (постійно або тимчасово) на час складання списків на території даної Ради, які досягли до дня виборів 18 років.

Стаття 14. Ніхто з виборців не може бути внесений більше, ніж в один список виборців.

Стаття 15. Не вносяться в списки виборців особи, позбавлені виборчих прав по суду, протягом усього встановленого в судовому вироку строку позбавлення виборчих прав, а також особи, визнані в установленому законом порядку божевільними.