Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/355

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Стаття 16. Списки виборців складаються в містах — виконавчими комітетами міських Рад депутатів трудящих, в містах з районним поділом — виконавчими комітетами районних Рад, в селищах — виконавчими комітетами селищних Рад, в сільських місцевостях — виконавчими комітетами сільських Рад депутатів трудящих.

Стаття 17. Списки виборців, які перебувають у військових частинах і військових з'єднаннях, складаються за підписом командира.

Всі інші військовослужбовці вносяться в списки виборців за місцем мешкання відповідними виконавчими комітетами Рад депутатів трудящих.

Стаття 18. Списки виборців складаються по кожній виборчій дільниці за формою, затвердженою Президією Верховної Ради Української РСР, в алфавітному порядку, з зазначенням прізвища, імені, по батькові, віку й місця мешкання виборця і підписуються головою та секретарем виконавчого комітету Ради депутатів трудящих.

Стаття 19. За 30 днів до виборів виконавчий комітет Ради депутатів трудящих вивішує списки виборців для загального огляду або забезпечує виборцям можливість ознайомлення з цими списками в приміщенні Ради або виборчої дільниці.

Стаття 20. Оригінал списків виборців зберігається відповідно у виконавчому комітеті Ради депутатів трудящих, у військовій частині або військовому з'єднанні.

Стаття 21. При зміні виборцем місця свого перебування в строк між опублікуванням списку виборців і днем виборів відповідний виконавчий комітет Ради депутатів трудящих видає йому за формою, встановленою Президією Верховної Ради Української РСР, «Посвідку на право голосування» і відмічає в списку виборців — «вибув». У пункті нового місця мешкання (постійного або тимчасового) виборець вноситься в список виборців по пред'явленні «Посвідки на право голосування», а також посвідки про особу.

Стаття 22. Заяви про неправильність у списку виборців (невключення в список, виключення із списку, перекручення прізвища, імені, по батькові, включення в список осіб, позбавлених виборчих прав) подаються до виконавчого комітету Ради депутатів трудящих, який опублікував списки і який повинен не пізніше, ніж у триденний строк, розглянути кожну заяву про неправильність у списку виборців.

Стаття 23. Після розгляду заяви про неправильність у списку виборців виконавчий комітет Ради депутатів трудящих повинен або внести необхідні виправлення в список виборців, або видати заявникові писану довідку про мотиви відхилення його заяви.

Стаття 24. В разі непогодження з рішенням виконавчого комітету Ради депутатів трудящих у питанні про неправильність у списку виборців, заявник може подати скаргу в На-