Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/356

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


родний суд, який не пізніше, ніж у триденний строк, повинен у відкритому судовому засіданні, з викликом заявника і представника виконавчого комітету Ради, розглянути цю скаргу і своє рішення негайно повідомити як заявникові, так і виконавчому комітетові Ради.

Рішення Народного суду остаточне.

Розділ III
ВИБОРЧІ ОКРУГИ ПО ВИБОРАХ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Стаття 25. На підставі статті 21 Конституції Української РСР Верховна Рада Української РСР обирається громадянами Української РСР по виборчих округах, які утворюються за нормою: 100.000 населення — на округу.

Від кожної виборчої округи по виборах до Верховної Ради Української РСР обирається один депутат.

Стаття 26. Утворення виборчих округ по виборах до Верховної Ради Української РСР провадиться Президією Верховної Ради Української РСР.

Список виборчих округ опубліковується Президією Верховної Ради Української РСР не пізніше, як за два місяці до дня виборів.

Розділ IV
ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ

Стаття 27. Для приймання виборчих бюлетенів і підрахунку голосів територія міст і районів, що входять до виборчих округ по виборах до Верховної Ради Української РСР, поділяється на виборчі дільниці.

Стаття 28. Утворення виборчих дільниць провадиться в містах — виконавчими комітетами міських Рад депутатів трудящих, у містах з районним поділом — виконавчими комітетами районних Рад депутатів трудящих, у сільських місцевостях — виконавчими комітетами районних (окружних) Рад депутатів трудящих.

Утворення виборчих дільниць провадиться не пізніше, як за 45 днів до виборів.

Стаття 29. У містах, селищах, а також у селах і на території сільрад, які налічують понад 2000 чоловік населення, виборчі дільниці утворюються з розрахунку — одна виборча дільниця на 1.500–3.000 чоловік населення.

Стаття 30. Територія сільради, що налічує не більше 2000 чоловік населення, становить, як правило, одну виборчу дільницю; у кожному селі, селищі, що налічує від 500, але не більше 2000 чоловік населення, утворюється окрема виборча дільниця. У селищах або в групі селищ, які налічують менше 500, але не нижче 300 чоловік населення, у тих випадках,