Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/357

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


коли відстань від таких селищ до центру виборчої дільниці перевищує 10 кілометрів, можуть бути утворені окремі виборчі дільниці.

Стаття 31. У гірських районах, де переважають дрібні поселення, можуть бути утворені виборчі дільниці з населенням менше 100 чоловік, однак не нижче 50 чоловік.

Стаття 32. Військові частини і військові з'єднання становлять окремі виборчі дільниці з числом не менше 50 і не більше 3.000 виборців, які входять до виборчої округи за місцем перебування частини або військового з'єднання.

Стаття 33. При лікарнях, родильних будинках, санаторіях, будинках інвалідів, з числом виборців не менше 50, утворюються окремі виборчі дільниці.

У лікарнях з кількома корпусами можуть бути утворені виборчі дільниці при окремих корпусах при наявності в кожному з них не менше 50 виборців.

Стаття 34. На суднах, з числом виборців не менше 25, які перебувають у плаванні в день виборів, можуть бути утворені окремі виборчі дільниці, що входять до виборчої округи за місцем приписки судна.

Стаття 35. У пасажирських поїздах далекого напрямку, що перебувають у день виборів у дорозі, утворюються виборчі дільниці для приймання бюлетенів від виборців, які мають «Посвідки на право голосування».

Розділ V
ВИБОРЧІ КОМІСІЇ

Стаття 36. Центральна виборча комісія по виборах до Верховної Ради Української РСР складається з представників від професійних організацій робітників та службовців, кооперативних організацій, комуністичних партійних організацій, організацій молоді, від культурних, технічних і наукових товариств та інших громадських організацій і товариств трудящих, зареєстрованих встановленим законом порядком, а також від зборів робітників і службовців по підприємствах і установах, військовослужбовців по військових частинах, зборів селян по колгоспах і селах, робітників і службовців радгоспів — по радгоспах.

Стаття 37. Центральна виборча комісія утворюється в складі голови, заступника голови, секретаря та 12 членів і затверджується Президією Верховної Ради Української РСР не пізніше, як за 55 днів до виборів.

Стаття 38. Центральна виборча комісія:

а) стежить на всій території Української РСР за неухильним виконанням у ході виборів «Положення про вибори до Верховної Ради Української РСР»;