Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/365

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Другий примірник протоколу, разом з протоколами голосування Дільничних виборчих комісій, діловодством і печаткою Окружної виборчої комісії, голова Окружної виборчої комісії здає на зберігання виконавчому комітетові відповідної обласної Ради депутатів трудящих.

Стаття 96. Якщо ні один з кандидатів не одержав абсолютної більшості голосів, Окружна виборча комісія відмічає про це окремо в протоколі, повідомляє в Центральну виборчу комісію і одночасно оголошує перебалотування двох кандидатів, які одержали найбільшу кількість голосів, а також призначає день перебалотування не пізніше, ніж у двотижневий строк після першого туру виборів.

Стаття 97. Якщо подана кількість голосів по окрузі становить менше половини числа виборців, що мають право голосування по цій окрузі, Окружна виборча комісія відмічає про це окремо в протоколі і сповіщає негайно в Центральну виборчу комісію.

В такому випадку Центральна виборча комісія призначає нові вибори не пізніше, ніж у двотижневий строк після перших виборів.

Стаття 98. Перебалотування кандидатів у депутати, так само як нові вибори замість визнаних недійсними, провадяться за списками виборців, складеними для перших виборів, і в повній відповідності з цим «Положенням про вибори до Верховної Ради Української РСР».

Стаття 99. В разі вибуття депутата зі складу Верховної Ради Української РСР, Президія Верховної Ради Української РСР не пізніше, ніж у двомісячний строк після вибуття депутата зі складу Верховної Ради Української РСР, призначає у відповідній виборчій окрузі вибори нового депутата.

Стаття 100. Всякий, хто шляхом насильства, обману, загроз або підкупу буде перешкоджати громадянинові Української РСР у вільному здійсненні його права обирати і бути обраним до Верховної Ради Української РСР, — карається позбавленням волі на строк до двох років.

Стаття 101. Урядова особа Ради або член виборчої комісії, які підробили виборчі документи або навмисно неправильно підрахували голоси, — караються позбавленням волі на строк до трьох років.


УКАЗ
Президії Верховної Ради УРСР
Про присвоєння почесного звання заслуженого учителя школи Української РСР учителям Житомирської області

За заслуги в області комуністичного виховання і навчання дітей, за активну участь у громадському житті присвоїти почесне звання Заслуженого учителя школи Української РСР учителям Житомирської області: