Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/364

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

депутатів трудящих, а в містах з районним поділом — виконавчим комітетам районних Рад; у сільських місцевостях — виконавчим комітетам районних (окружних) Рад депутатів трудящих.

Стаття 87. На виконавчі комітети Рад депутатів трудящих покладається обов'язок зберігати виборчі бюлетені аж до вказівок Президії Верховної Ради Української РСР.

Стаття 88. У приміщенні, де Окружна виборча комісія провадить підрахунок голосів, мають право бути присутніми при підрахуванні голосів спеціально на те уповноважені представники громадських організацій і товариств трудящих, а також представники преси.

Стаття 89. Окружна виборча комісія провадить підрахунок голосів на підставі протоколів, надісланих Дільничними виборчими комісіями, і встановлює кількість голосів, поданих за кожного кандидата в депутати.

Стаття 90. Окружна виборча комісія складає протокол голосування в двох примірниках, які підписуються членами Окружної виборчої комісії, в тому числі обов'язково головою і секретарем.

Стаття 91. У протоколі голосування Окружної виборчої комісії повинно бути зазначено:

а) число Дільничних виборчих комісій по окрузі;

б) число Дільничних виборчих комісій, які надіслали протокол голосування;

в) загальне число виборців по окрузі;

г) число виборців, які одержали виборчі бюлетені;

д) число виборців, які взяли участь у голосуванні;

е) число бюлетенів, які визнані недійсними;

є) число бюлетенів, в яких викреслено прізвища кандидатів;

ж) число голосів, поданих за кожного кандидата в депутати;

з) короткий виклад заяв і скарг, поданих до Окружної виборчої комісії, і ухвалені Окружною виборчою комісією рішення.

Стаття 92. Після закінчення підрахунку голосів і підписання протоколу голова Окружної виборчої комісії на засіданні комісії оголошує наслідки виборів.

Стаття 93. Кандидат у депутати Верховної Ради Української РСР, який одержав абсолютну більшість голосів, тобто більше половини всіх голосів, поданих по окрузі і визнаних дійсними, вважається обраним.

Стаття 94. Голова Окружної виборчої комісії видає обраному кандидатові в депутати посвідку про обрання його депутатом Верховної Ради Української РСР.

Стаття 95. Після підписання протоколу голосування голова Окружної виборчої комісії повинен негайно надіслати один примірник протоколу голосування в запечатаному вигляді з посланцем до Центральної виборчої комісії.