Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/413

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


ПОСТАНОВА
Президії Верховної Ради Української РСР
Про стан виконання Закону від 23 червня 1945 року про демобілізацію в частині трудового влаштування демобілізованих по Українській РСР

Заслухавши доповіді Заступника Голови Ради Міністрів Української РСР тов. Рудницького П. В., голови виконавчого комітету Харківської обласної Ради депутатів трудящих тов. Волошина І. М. і голови виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих тов. Чеботарьова Ф. К. про стан трудового влаштування демобілізованих воїнів Радянської Армії, Президія Верховної Ради Української РСР відмічає, що у виконання Закону від 23 червня 1945 року по Українській РСР і, зокрема, по Харківській області та м. Києву виконкомами Рад депутатів трудящих проведено значну роботу по трудовому влаштуванню демобілізованих. Демобілізовані в переважній своїй більшості опреділені на роботу з урахуванням досвіду та спеціальності, надбаних ними в Радянській Армії.

Всього по Україні з числа демобілізованих влаштовано на різні роботи 94,9%.

Велика кількість демобілізованих з числа рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу працюють на керівних посадах в радянських установах, господарських і громадських організаціях, в промисловості і являються організаторами і ініціаторами соціалістичного змагання за успішну відбудову народного господарства і своєчасне виконання нового п'ятирічного плану, показують зразки високої організованості і дисципліни, користуються заслуженим авторитетом у трудящих.

Виконавчі комітети обласних, міських, районних, сільських і селищних Рад депутатів трудящих, виконуючи Закон від 23.VI.1945 року, надали значну допомогу демобілізованим воїнам в їх побутовому влаштуванні, зокрема по забезпеченню демобілізованих жилою площею, паливом, лісоматеріалом, одягом, взуттям, в придбанні великої і дрібної худоби, в одержанні грошових позик і грошової допомоги тощо.

Разом з тим, Президія Верховної Ради Української РСР вважає неприпустимим той факт, що виконкоми обласних Рад депутатів трудящих більшості областей Української РСР, зокрема виконкоми Київської, Кіровоградської, Одеської, Сталінської і Харківської обласних та Київської міської Рад депутатів трудящих не забезпечили чіткого виконання Закону від 23.IV.1945 року про демобілізацію і по стану на 1 квітня 1947 року ще не влаштували на роботу демо-