Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/414

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


білізованих третьої і четвертої черги офіцерів, сержантів і рядових по Київській області — 10.200 чол., Кіровоградській — 18.000 чол., Одеській — 11.100 чол., Сталінській — 9.600 чол., Полтавській — 4.800 чол., Харківській — 3.358 чол.

Голови виконкомів Харківської обласної і Київської міської Рад депутатів трудящих не встановили суворого контролю і керівництва по здійсненню Закону, а також не забезпечили належної підготовки до прийому і трудовлаштування демобілізованих п'ятої черги у відповідності з Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР від 4 лютого 1947 року.

У багатьох випадках голови виконкомів обласних, міських і районних Рад депутатів трудящих стоять осторонь від трудового влаштування демобілізованих, не вирішують цих питань на виконкомах, а перекладають цю важливу роботу на різні комісії і другорядних працівників апарату.

Виконкоми не мають конкретно розроблених міроприємств по забезпеченню виконання Закону про влаштування на роботи демобілізованих, які прибувають з Радянської Армії. В ряді виконкомів місцевих Рад має місце бюрократизм і тяганина у вирішенні заяв та скарг демобілізованих в справі забезпечення їх роботою, житлом та наданні матеріальної допомоги.

Незадовільно також організована робота по перекваліфікації демобілізованих. Кількість короткотермінових шкіл і курсів, що їх утворено для набуття нової кваліфікації демобілізованими, які не мають виробничої спеціальності,— зовсім недостатня.

Міністерства Української РСР — Освіти, Охорони здоров'я, Легкої, Місцевої промисловості, Сільського господарства та їх органи на місцях ведуть зовсім недостатню роботу по виконанню Закону від 23 червня 1945 року в частині трудового влаштування демобілізованих з Радянської Армії спеціалістів промисловості, транспорту, сільського господарства, педагогічних і медичних працівників.

Управління Міністерства трудових резервів СРСР по Українській РСР та обласні управління трудових резервів, на які покладена відповідальність за здійснення Закону від 23.VI.1945 року в частині трудовлаштування демобілізованих, занадто повільно розгортають роботу по практичному виконанню Закону про трудове влаштування демобілізованих воїнів Радянської Армії, ще й до цього часу не мають розроблених конкретних міроприємств по використанню демобілізованих в основних галузях промислового і транспортного будівництва.

З метою забезпечення безумовного виконання Закону від 23.VI.1945 року, Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Зобов'язати виконкоми обласних Рад депутатів трудящих, під особисту відповідальність голів виконкомів облас-