собою в зареєстрованому шлюбі», — Президія Верховної Ради Української РСР постановила внести в Кодекс законів про родину, опіку, шлюб та акти громадянського стану і Цивільний Процесуальний Кодекс УРСР такі зміни і доповнення:
1. Ст.ст. 1 і 2 викласти в такій редакції: «Ст. 1. Взаємні права й обов'язки дітей і батьків грунтуються на походженні дітей, посвідченому відповідним записом у книгах запису актів громадянського стану (ЗАГС).
Ст. 2. При реєстрації в органах запису актів громадянського стану народження дитини від матері, яка не перебуває в зареєстрованому шлюбі, дитина записується на прізвище матері з присвоєнням їй по батькові за вказівкою матері.
В разі вступу матері в зареєстрований шлюб з особою, від якої вона раніше народила дитину і яка визнає себе батьком дитини, дитина прирівнюється в усіх відношеннях до дітей, які народилися в зареєстрованому шлюбі, і їй присвоюється по батькові за ім'ям батька і, з обопільної згоди батьків, прізвище батька»
2. Ст. 3 викласти в такій редакції:
«Ст. 3. Запис про народження в книгах запису актів громадянського стану є доказом походження дитини від зазначених в ньому батьків і може бути заперечений тільки в судовому порядку.
- Примітка: Порядок і форма записів у книгах запису актів громадянського стану визначається окремими правилами».
3. Ст.ст. 4 — 11 — скасувати.
4. В другій частині ст. 13 виключити слова: «або ж їх з'єднаним прізвищем».
5. Першу частину ст. 31 викласти в такій редакції:
«Ст. 31. Обов'язок утримувати дітей лежить на обох батьках, зазначених у свідоцтві про народження дитини.
Якщо батьки ухиляються від цього обов'язку, кошти на утримання дитини (аліменти) стягаються з них в судовому порядку».
6. Доповнити Кодекс ст.ст. 32 — 1, 32 — 2 і 32 — 3 такого змісту:
«Ст. 32-1. Мати дитини, що народилася від особи, з якою вона не перебуває в зареєстрованому шлюбі, не має права звернутися в суд з позовом про встановлення батьківства і про стягнення з зазначеної особи аліментів на утримання дитини.