Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/46

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Ст. 32-2. Позови матерів про стягнення аліментів на утримання дитини, що народилася до видання Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 липня 1944 року, від особи, з якою мати не перебуває в зареєстрованому шлюбі, при умові, якщо відповідач записаний як батько дитини в книзі запису актів громадянського стану, — підлягають розгляду в судових органах.

Ст. 32-3. Діти, що народилися до видання Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 липня 1944 р. від батьків, які не перебувають між собою в зареєстрованому шлюбі, мають, в разі смерті батька, записаного в книгах запису актів громадянського стану, право спадкування, а так само право на забезпечення пенсією і встановленими для сімей військовослужбовців державними допомогами нарівні з дітьми, що народилися в зареєстрованому шлюбі».

7. Ст. 105 викласти в такій редакції:

«Ст. 105. Шлюб підлягає реєстрації в органах запису актів громадянського стану. До спростування судом реєстрація шлюбу в органах ЗАГС є безспірним доказом наявності шлюбу.

Тільки зареєстрований шлюб породжує права і обов'язки подружжя, передбачені цим Кодексом та іншими законами.

Примітка: Шлюб громадян УРСР за кордоном оформляється реєстрацією в повноважних представництвах або консульствах СРСР».

8. Доповнити Кодекс статтями 105-1, 105-2 і 105-3 такого змісту:

«Ст. 105-1. Особи, які фактично перебували в шлюбних відносинах на день 8 липня 1944 року, можуть оформити ці відносини шляхом реєстрації шлюбу в органах запису актів громадянського стану з зазначенням строку фактичного спільного життя при умові, що ні одна з цих осіб не перебуває в реєстрованому шлюбі і при відсутності інших причин, які перешкоджають вступу в шлюб, згідно зі ст.ст. 108 — 112 цього Кодексу.

Оформлення фактичних шлюбних відносин провадиться органами ЗАГС на підставі спільної заяви обох членів подружжя і пред'явлених ними паспортів або інших документів, що відповідають паспортові.

Після оформлення фактичних шлюбних відносин, дружини набувають у відношенні один до одного всі права і обов'язки, які випливають із зареєстрованого шлюбу, з дня їх фактичного спільного життя, зазначеного при оформленні їх відносин в органах запису актів громадянського, стану.

Ст. 105-2. В тих випадках, коли фактичні шлюбні відносини, які існували на день 8 липня 1944 року, не можуть бути оформлені в порядку ст. 105-1 цього Кодексу внаслідок смерті або внаслідок пропажі без вісті на фронті однієї з осіб, що перебували у фактичнх шлюбних відносинах, друга