Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/96

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


ємців, а за відсутністю законних спадкоємців — будь-яку особу».

«Ст. 429. Якщо спадкоємець, присутній в місті відкриття спадщини, на протязі трьох місяців з дня його відкриття не заявить належному нотаріальному органу про відмовлення від спадщини, він вважається таким, що прийняв її.

Спадкоємці, які є в наявності, можуть вступити в управління спадковим майном, не чекаючи явки інших спадкоємців, які своєчасно з'явившись, можуть витребувати свою частку спадкового майна».

«Ст. 430. Спадкоємці, відсутні в місті відкриття спадщини, можуть прийняти спадкове майно особисто або через повірених на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини».

Особи, для яких право одержання спадщини виникає на підставі третьої частини ст. 418, тільки у випадку відсутності інших спадкоємців або неприйняття ними спадщини можуть заявити в той же строк про свою згоду прийняти спадкове майно, незалежно від того, чи будуть вони закликані до одержання спадщини.

Примітка: Частка спадкоємця, який не народився до моменту відкриття спадщини, може бути на протязі трьох місяців після його народження витребувана його законними представниками».

«Ст. 433. В разі неявки на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини, відмовлення від прийняття спадщини (за винятком випадку, передбаченого ст. 424), чи позбавлення заповідачем права одержання спадщини одного або декількох спадкоємців, їх частка переходить іншим спадкоємцям за законом і ділиться між ними в порядку, встановленому в ст. 420, якщо тільки в заповіті не зазначено, що заповідач лишає все своє майно призначеним ним спадкоємцям.

В тому разі, якщо всі спадкоємці не прибули в установлений строк, відмовились від спадщини або були позбавлені заповідачем права одержання спадщини, майно визнається безгосподарним і переходить у власність держави».

II.

Дія цього указу поширюється на спадщини, які відкрилися до видання Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 14 березня 1945 року «Про спадкоємців за законом і по заповіту», але які ще не прийняті спадкоємцями і не перейшли у власність держави, як безгосподарні.


Голова Президії Верховної Ради УРСР

Секретар Президії Верховної Ради УРСР

м. Київ
17 грудня 1945 р.