Сторінка:Відомості Верховної Ради 1948.djvu/4

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


трудящих, належного реагування на ці листи та скарги не було.

Багатодітна мати Ільченко Фекла Йосипівна з села Красногорки, Голованівського району, яка народила і виховала вісім синів і чотири дочки, з яких 4 служили в Радянській Армії, подала в центральні та обласні установи декілька скарг про те, що її справа з нагородженням довгий час затримується. Апарат виконкому обласної Ради пересилав скарги Ільченко в Голованівський район навіть і тоді, коли Указ Президії Верховної Ради СРСР від 26. IX 1946 року про нагородження Ільченко уже був оголошений і знаходився у виконкомі.

Як виявлено перевіркою, в апараті виконкому обласної Ради знаходилося понад 2500 нерозглянутих справ багатодітних матерів. Апарат виконкому Одеської обласної Ради формально і по-бюрократичному ставиться до оформлення справ про нагородження. Більшість справ, які надійшли до Президії Верховної Ради Української РСР, оформлені з помилками, загромаджені непотрібними довідками, з виправленням дат та імен на документах, уже прострочених.

Такий стан міг утворитись тільки внаслідок відсутності належного керівництва цією важливою роботою з боку голови виконкому обласної Ради депутатів трудящих тов. Караваєва та незадовільної державної дисципліни апарату виконкомів.

Виконкоми Одеської і Сталінської обласних Рад депутатів трудящих і Херсонський облвиконком не приділяють також належної уваги своєчасному врученню нагород багатодітним матерям. По Сталінській області ордени й медалі вручені тільки на 48,5% до кількості нагороджених, по Одеській — 52,6%, по Херсонській — 61%.

Президія Верховної Ради Української РСР звертає увагу голів виконкомів Одеської і Сталінської обласних Рад депутатів трудящих та Херсонського облвиконкому т.т. Караваєва, Струєва та Пасенченка-Демиденка на незадовільне керівництво справою представлення багатодітних матерів до нагородження і вручення їм орденів і медалей і зобов'язує їх протягом найближчого часу виправити допущені помилки та недоліки.

Зобов'язати голів виконкомів Одеської і Сталінської обласних Рад депутатів трудящих т.т. Караваєва К. С. та Струєва О. І. і голову Херсонського облвиконкому тов. Пасенченка-Демиденка П. І. в місячний строк перевірити стан представлення багатодітних матерів до нагород по всіх районах та про наслідки і конкретні заходи по виправленню хиб і недоліків заслухати на засіданнях виконкомів обласних Рад депутатів трудящих.

Запропонувати виконкомам обласних Рад депутатів трудящих протягом липня 1947 року вручити ордени і медалі всім тим багатодітним матерям, які нагороджені, та в дальнійшо-