Сторінка:Відомості Верховної Ради 1950.djvu/109

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

Стаття 54. Окружні виборчі комісії по виборах до сільської, селищної Ради депутатів трудящих утворюються в складі голови, секретаря і одного члена комісії і затверджуються сільською, селищною Радою депутатів трудящих не пізніше, як за 50 днів до виборів.

Стаття 55. Окружна виборча комісія по виборах до сільської, селищної Ради депутатів трудящих:

а) реєструє виставлених з додержанням вимог Конституції Української РСР і цього Положення про вибори кандидатів у депутати;
б) встановлює наслідки виборів по округу;
в) подає до Сільської, Селищної виборчої комісії матеріали про наслідки виборів по округу;
г) видає обраному депутатові посвідку про обрання;
д) здає діловодство на зберігання виконавчому комітетові відповідної сільської, селищної Ради депутатів трудящих.


РОЗДІЛ VII
ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ І ДІЛЬНИЧНІ ВИБОРЧІ КОМІСІЇ

Стаття 56. Для приймання виборчих бюлетенів і підрахунку голосів територія міст, селищ і сільських Рад поділяється на виборчі дільниці, спільні для виборів до обласних, окружних, районних, міських, сільських і селищних Рад депутатів трудящих.

Стаття 57. Утворення виборчих дільниць та присвоєння їм порядкових номерів провадиться в містах виконавчими комітетами міських Рад депутатів трудящих, у містах з районним поділом — виконавчими, комітетами районних Рад депутатів трудящих, у сільських місцевостях — виконавчими комітетами окружних, районних Рад депутатів трудящих.

Утворення виборчих дільниць провадиться не пізніше, як за 45 днів до виборів.

Стаття 58. У містах, селищах, а також у селах і на території сільських Рад, які налічують більше 2000 чоловік населення, виборчі дільниці утворюються з розрахунку одна виборча дільниця на 1500–3000 чоловік населення.

Стаття 59. Територія сільської Ради, що налічує не більше 2000 чоловік населення, становить, як правило, одну виборчу дільницю; у кожному селищі, селі, що налічують від 500, але не більше 2000 чоловік населення, утворюється окрема виборча дільниця.

У селищах або в групі селищ, які налічують менше 500, але не нижче 300 чоловік населення, у тих випадках, коли відстань від таких селищ до центру виборчої дільниці перевищує 10 кілометрів, можуть бути утворені окремі виборчі дільниці.

Стаття 60. У гірських районах, де переважають дрібні поселення, можуть бути утворені виборчі дільниці з населенням менше 100 чоловік, однак не нижче 50 чоловік.