Сторінка:Відомості Верховної Ради 1950.djvu/110

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Стаття 61. Військові частини і військові з'єднання становлять окремі виборчі дільниці з числом не менше 50 і не більше 3000 виборців.

Стаття 62. При лікарнях, родильних будинках, санаторіях, будинках інвалідів, з числом виборців не менше 50, утворюються окремі виборчі дільниці.

У лікарнях з кількома корпусами можуть бути утворені виборчі дільниці при окремих корпусах при наявності в кожному з них не менше 50 виборців.

Стаття 63. На суднах, з числом виборців не менше 25, які перебувають у плаванні в день виборів, можуть бути утворені окремі виборчі дільниці, що входять до виборчого округу, за місцем приписки судна.

Стаття 64. У пасажирських поїздах далекого напрямку, що перебувають у день виборів у дорозі, утворюються виборчі дільниці для приймання бюлетенів від виборців, які мають «Посвідки на право голосування».

Стаття 65. У кожній виборчій дільниці утворюється Дільнична виборча комісія, спільна по виборах до обласних, окружних, районних, міських, сільських і селищних Рад депутатів трудящих.

Дільничні виборчі комісії складаються з представників від професійних організацій робітників і службовців, кооперативних організацій, комуністичних партійних організацій, організацій молоді, від культурних, технічних і наукових товариств та інших громадських організацій і товариств трудящих, зареєстрованих у встановленому законом порядку, а також від зборів робітників і службовців по підприємствах і установах, військовослужбовців по військових частинах, зборів селян по колгоспах і селах, робітників і службовців радгоспів — по радгоспах.

Стаття 66. Дільничні виборчі комісії утворюються в складі голови, заступника голови, секретаря і 4–8 членів, а у виборчих дільницях, які налічують менше 300 чоловік населення, в складі голови, секретаря і 1–3 членів і затверджуються в містах виконавчими комітетами міських Рад депутатів трудящих, у містах з районним поділом — виконавчими комітетами районних Рад, у сільських місцевостях — виконавчими комітетами окружних, районних Рад не пізніше, як за 40 днів до виборів.

Стаття 67. Дільнична виборча комісія:

а) приймає заяви про неправильності в списку виборців і вносить їх на розгляд виконавчого комітету Ради депутатів трудящих, який склав список;
б) провадить по виборчій дільниці приймання виборчих бюлетенів;
в) провадить підрахунок голосів по кожному кандидату в депутати обласної, окружної, районної, міської, сільської і селищної Ради депутатів трудящих;