Перейти до вмісту

Сторінка:Відомості Верховної Ради 1951.djvu/111

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

3. На підставі статті 17 Конституції Української РСР громадяни всіх інших союзних республік користуються на території Української РСР правом обирати і бути обраними в народні судді і народні засідателі нарівні з громадянами Української РСР.

4. На підставі статті 23 Закону про судоустрій СРСР, союзних і автономних республік народні судді і народні засідателі обираються громадянами району чи округу по виборчих округах. Виборчий округ по виборах народного суду (народного судді і народних засідателів) охоплює все населення, яке проживає на території діяльності даного народного суду.

5. Витрати, зв'язані з проведенням виборів народних судів, провадяться за рахунок держави.


РОЗДІЛ II.
СПИСКИ ВИБОРЦІВ

6. Списки виборців для виборів народних судів складаються: в містах — виконавчими комітетами міських Рад депутатів трудящих, а в містах з районним поділом — виконавчими комітетами районних Рад, в селищах — виконавчими комітетами селищних Рад, в сільських місцевостях — виконавчими комітетами сільських Рад депутатів трудящих.

7. До списків виборців включаються всі громадяни, чоловіки і жінки, які мають виборчі права і проживають на час складання списків на території даної Ради, і які досягли до дня виборів 18 років, незалежно від расової і національної приналежності, віросповідання, освітнього цензу, осілості, соціального походження, майнового стану і минулої діяльності.

8. Не вносяться в списки виборців особи, позбавлені виборчих прав по суду, протягом усього встановленого судовим вироком строку позбавлення виборчих прав, а також особи, визнані в установленому законом порядку божевільними.

9. Списки виборців складаються по кожному виборчому пункту за встановленою формою в алфавітному порядку, з зазначенням прізвища, імені, по батькові, віку та місця проживання виборця, і підписуються головою і секретарем виконавчого комітету Ради депутатів трудящих.

10. Списки виборців, які перебувають у військових частинах і військових з'єднаннях, складаються за підписом командира. Всі інші військовослужбовці вносяться до списків виборців за місцем проживання відповідними виконавчими комітетами Рад депутатів трудящих.

11. За 20 днів до виборів виконавчий комітет Ради депутатів трудящих вивішує списки виборців для загального огляду, або забезпечує виборцям можливість ознайомлення з цими списками в приміщенні Ради або виборчого пункту.

12. Заяви про неправильність у списку виборців (невключення в список, виключення із списку, перекручення прізвища,