Сторінка:Відомості Верховної Ради 1951.djvu/112

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

імені, по батькові, неправильне включення в список осіб, позбавлених виборчих прав) подаються до виконавчого комітету Ради депутатів трудящих, який опублікував список.

13. Виконавчий комітет Ради депутатів трудящих повинен розглянути кожну заяву про неправильність в списку виборців у триденний строк і внести необхідні виправлення в список виборців або видати заявникові писану довідку про мотиви відхилення його заяви. В разі непогодження з рішенням виконавчого комітету Ради депутатів трудящих заявник може подати скаргу у виконавчий комітет вищестоящої Ради депутатів трудящих, рішення якого є остаточним.


РОЗДІЛ III.
ВИБОРЧІ ОКРУГИ І ВИБОРЧІ ПУНКТИ ПО ВИБОРАХ НАРОДНИХ СУДІВ

14. У кожному виборчому окрузі по виборах народного суду обираються один народний суддя і народні засідателі числом від 50 до 75 чоловік.

Число народних засідателів, яких належить обрати їв кожному виборчому окрузі, встановлюється виконавчим комітетом обласної, міської (міст республіканської підпорядкованості) Ради депутатів трудящих на подання Управління Міністерства юстиції Української РСР при обласній Раді депутатів трудящих.

15. Списки виборчих округів по виборах народних судів з зазначенням числа народних засідателів, які підлягають обранню по кожному округу, опубліковуються виконавчим комітетом обласної, міської (міст республіканської підпорядкованості) Ради депутатів трудящих не пізніше, як за 45 днів до виборів.

16. Для приймання виборчих бюлетенів і підрахунку голосів на території виборчого округу по виборах народного суду утворюються виборчі пункти.

17. Утворення виборчих пунктів провадиться: в містах виконавчими комітетами міських Рад депутатів трудящих, у містах з районним поділом — виконавчими комітетами районних Рад депутатів трудящих, у сільських місцевостях — виконавчими комітетами окружних, районних Рад депутатів трудящих.

Утворення виборчих пунктів провадиться не пізніше, як за 35 днів до виборів.

18. В містах, селищах, а також в селах і на території сільських Рад, які налічують понад 2.000 чоловік населення, виборчі пункти утворюються з розрахунку один виборчий пункт на 1.500–3.000 чоловік населення.

19. Територія сільської Ради, що налічує не більше 2.000 чоловік населення, відноситься, як правило, до одного виборчого пункту.