Сторінка:Відомості Верховної Ради 1951.djvu/113

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

У кожному селищі, селі, що налічує від 500 до 2.000 чоловік населення, утворюється окремий виборчий пункт.

У селищі або групі селищ з населенням менше 500, але не нижче 300 чоловік, у тих випадках, коли відстань від таких селищ до виборчого пункту перевищує 10 кілометрів, можуть бути утворені окремі виборчі пункти.

20. В окремих гірських поселеннях можуть бути утворені виборчі пункти для населення менше 100 чоловік, однак не нижче 50 чоловік.

21. У військових частинах і військових з'єднаннях утворюються окремі виборчі пункти з числом не менше 50 і не більше 3.000 виборців.


РОЗДІЛ IV.
ОРГАНІЗАЦІЯ ВИБОРІВ

22. Вибори народних судів організуються виконавчими комітетами обласних, міських (міст республіканської підпорядкованості) Рад депутатів трудящих через виконавчі комітети окружних, районних і міських Рад депутатів трудящих. Виконавчі комітети обласних, міських (міст республіканської підпорядкованості) Рад депутатів трудящих здійснюють нагляд на всій території області, міста за виконанням в ході виборів цього Положення про вибори і розв'язують скарги на неправильні дії виконавчих комітетів окружних, районних і міських Рад депутатів трудящих.

23. На виконавчі комітети окружних, районних і міських (міст без районного поділу) Рад депутатів трудящих покладається:

а) реєстрація кандидатів у народні судді і народні засідателі, виставлених з додержанням вимог Конституції Української РСР, Закону про судоустрій СРСР, союзних і автономних республік і цього Положення про вибори;
б) постачання виборчих пунктів виборчими бюлетенями встановленої форми для виборів народних суддів і народних засідателів;
в) призначення уповноважених для приймання виборчих бюлетенів і підрахунку голосів по виборчих пунктах;
г) встановлення наслідків виборів народного судді і народних засідателів по кожному виборчому округу;
д) видача обраним народним суддям і народним засідателям посвідчень про обрання і складання списку обраних народних засідателів по кожному народному суду;
е) розгляд скарг про неправильні дії уповноважених по виборчих пунктах.

24. Для підрахунку голосів, поданих за кожного кандидата в народні судді і народні засідателі, виконавчі комітети окружних, районних і міських Рад депутатів трудящих утворюють лічильні комісії в складі 5–7 чоловік по кожному виборчому округу.