Сторінка:Відомості Верховної Ради 1980.djvu/624

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Більшість амбулаторно-поліклінічних закладів, майже половина дитячих лікарень та педіатричних відділень центральних районних лікарень, санаторіїв місцевого підпорядкування, насамперед у Волинській, Ворошиловградській, Житомирській, Кіровоградській, Ровенській, Тернопільській та інших областях, працюють в скрутних умовах, з перевантаженням, порушенням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, в зв'язку з чим тут не завжди подається медична допомога на сучасному рівні.

Ще слабо реалізуються наявні можливості для зміцнення матеріальної бази дитячих лікувально-профілактичних закладів шляхом нового будівництва, проведення реконструкції та капітального ремонту. Ряд виконкомів обласних Рад народних депутатів, у тому числі Івано-Франківської, Кримської, Харківської, а також Мінпромбуд УРСР, Мінважбуд УРСР, Головкиївміськбуд не забезпечують освоєння в повному обсязі капітальних вкладень, виділених на цю мету. У більшості областей не виконані завдання по відкриттю дитячих поліклінік і консультацій у нових приміщеннях.

Продовжують мати місце недоліки в роботі з кадрами педіатричної та підліткової служб. Частина лікарень і поліклінік, санаторних шкіл-інтернатів та санаторіїв не повністю укомплектована педіатрами, дитячими профільними спеціалістами. Не знижується рівень сумісництва медичного персоналу, що позначається на якості профілактичної і лікувальної допомоги. У ряді районів Ворошиловградської, Київської, Одеської, Чернігівської та інших областей без урахування фактичної кількості підлітків встановлені штати підліткових кабінетів.

Залишається високою плинність кадрів. Міністерство охорони здоров'я УРСР, виконкоми обласних Рад народних депутатів недостатньо застосовують моральні та матеріальні стимули для закріплення спеціалістів у дитячих та підліткових підрозділах лікувально-профілактичних закладів.

Органи народної освіти, житлово-комунального господарства, охорони здоров'я, профтехосвіти, торгівлі, спортивні організації та товариства республіки не приділяють належної уваги розвитку масової фізкультури і спорту, громадського харчування як засобів профілактики захворювань та оздоровлення підростаючого покоління.

Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Зобов'язати Міністерство охорони здоров'я УРСР, виконкоми обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів підвищити рівень організаторської роботи і виконавської дисципліни в реалізації вимог чинного законодавства щодо медичного обслуговування дітей та підлітків, програми охорони материнства і дитинства. Забезпечити дальший розвиток мережі дитячих амбулаторно-поліклінічних закладів, будівництво нових та зміцнення матеріальної бази діючих лікарень.

Розглянути на засіданнях виконкомів, сесіях Рад стан утримання, лікування і виховання дітей в санаторіях місцевого підпорядкування та вжити невідкладних заходів до усунення наявних недоліків. Передбачати планами економічного і соціального розвитку проведення реконструкції, капітального ремонту приміщень цих закладів, благоустрій їх територій. Забезпечити виділення їм відповідних коштів та лімітів на придбання меблів, обладнання та інвентаря.

Домогтись зміцнення і стабілізації кадрів медичних працівників