Перейти до вмісту

Сторінка:Відомості Верховної Ради 1980.djvu/625

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

педіатричної та підліткової служб шляхом суворого додержання встановлених законодавством пільг, широкого застосування засобів матеріального і морального заохочення їхньої праці, особливо на селі.

2. Міністерству охорони здоров'я УРСР, його органам на місцях активізувати роботу по вдосконаленню амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної спеціалізованої допомоги дітям і підліткам. Здійснити укрупнення діючих малопотужних відділень, привести у відповідність до потреб та структури дитячої захворюваності спеціалізацію ліжкового фонду лікарень і санаторіїв.

Підвищити ефективність лікувального процесу на основі оперативного впровадження нових методів діагностики, результатів наукових досліджень, створення умов для розвитку відновного лікування. Забезпечити чіткий зв'язок і наступність у діяльності дитячих поліклінік, підліткових кабінетів і стаціонарів.

Продовжити роботу по своєчасному розукрупненню педіатричних територіальних дільниць. Переглянути організацію підготовки, підвищення кваліфікації та атестації дільничних педіатрів з метою дальшого збільшення і зміцнення їх складу. Розширити підготовку дитячих профільних спеціалістів, укомплектувати підліткову службу лікарями відповідно до діючих штатних нормативів.

Посилити персональну відповідальність медичних працівників за поліпшення якості обслуговування дітей і підлітків, поставити в центр всієї роботи орієнтацію на кінцеві результати, пошук найбільш ефективних шляхів їх досягнення.

Забезпечити належну тематичну спрямованість, чітку координацію проведення наукових досліджень з актуальних питань охорони здоров'я підростаючого покоління, профілактики захворювань, ефективного лікування хронічно хворих дітей і підлітків у стаціонарах і санаторіях.

3. Міністерству охорони здоров'я УРСР, Міносвіти УРСР, Держпрофосвіті УРСР, виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів поліпшити санітарно-гігієнічні умови навчання дітей і підлітків. Особливу увагу звернути на додержання режиму утримання і навчання учнів в групах продовженого дня.

Ширше впроваджувати рекомендації науково-дослідних інститутів, досвід підприємств Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської областей по профілактиці захворювань в дитячих дошкільних закладах.

4. Спорткомітету УРСР, Міністерству охорони здоров'я УРСР, Міносвіти УРСР, Мінжитлокомунгоспу УРСР, Держпрофосвіті УРСР активізувати фізкультурно-масову роботу серед дітей і підлітків з метою їх загартування та оздоровлення. Домогтися зміцнення спортивної бази і кадрів фізичного виховання.

5. Мінторгу УРСР, правлінню Укоопспілки, Міністерству охорони здоров'я УРСР, Міносвіти УРСР, Держпрофосвіті УРСР, виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів поліпшити організацію громадського харчування дітей і підлітків, встановити суворий контроль за постачанням продуктами дитячого харчування, зокрема у дрібній розфасовці, насамперед шкіл і професійно-технічних училищ.

6. Держплану УРСР, Мінфіну УРСР передбачити в одинадцятій п'ятирічці дальше зміцнення матеріальної бази дитячих лікувально-профілактичних закладів та прискорення спорудження санаторіїв в областях з найнижчою забезпеченістю дитячого населення санаторними ліжками.