Сторінка:Відомості Верховної Ради 1980.djvu/959

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде її засідання, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими державними і громадськими органами, підприємствами, установами і організаціями, депутатами Ради, організує роботу по виконанню рішень комісії.

Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть з ініціативи комісій, а також за дорученням обласної Ради підготовлятися і розглядатися комісіями спільно. Рішення, прийняті постійними комісіями спільно, і спільно підготовлені ними висновки підписуються головами відповідних комісій.

Всі питання в постійних комісіях вирішуються більшістю голосів від загального складу комісії. Рішення і висновки постійної комісії підписуються головою комісії. Протоколи засідань постійної комісії підписуються головою і секретарем комісії. Член постійної комісії, пропозиції якого не дістали підтримки комісії, може внести їх у письмовій або усній формі при обговоренні даного питання обласною Радою або її виконавчим комітетом.

Засідання постійних комісій обласної Ради є відкритими. В них можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати обласної Ради, які не входять до складу цієї комісії, а також депутати інших Рад, представники державних і громадських органів, підприємств, установ і організацій, розташованих на території області, органів громад* ської самодіяльності населення.

Постійні комісії обласної Ради у питаннях, внесених ними на розгляд Ради або її виконавчого комітету, а також у питаннях, переданих комісіям на висновок, можуть виділяти свого доповідача або співдоповідача.

Постійні комісії обласної Ради можуть залучати до своєї роботи депутатів обласної Ради, які не входять до складу комісії, а також працівників державних органів і громадських організацій.

Стаття 59. Тимчасові комісії

Обласна Рада народних депутатів може утворювати тимчасові комісії. Завдання тимчасових комісій визначаються обласною Радою при їх утворенні.


4. ДЕПУТАТ ОБЛАСНОЇ РАДИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

Стаття 60. Участь депутатів у здійсненні Радою державної влади

Здійснення обласною Радою народних депутатів своїх повноважень будується на основі активної участі в її роботі кожного депутата Ради.

Беручи участь в роботі Ради, депутати вирішують питання державного, господарського і соціально-культурного будівництва, організують проведення рішень Ради в життя, здійснюють контроль за роботою державних органів, підприємств, установ і організацій.

Депутат здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Депутат обласної Ради на час сесії Ради, засідання виконавчого комітету і постійної комісії, до складу яких його обрано, а також для виконання доручень Ради та її виконавчого комітету звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з збереженням середнього заробітку за місцем постійної роботи.