Сторінка:Відомості Верховної Ради 1980.djvu/960

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Стаття 61. Участь депутата в сесіях і в роботі органів Ради

Депутат зобов'язаний бути присутнім на кожній сесії обласної Ради народних депутатів і брати активну участь в її роботі.

Депутат користується ухвальним голосом в усіх питаннях, які розглядає Рада на сесії, має право обирати і бути обраним до органів Ради.

Депутат має право пропонувати питання для розгляду Радою, вносити пропозиції щодо порядку денного сесії, порядку розгляду і суті обговорюваних питань, щодо персонального складу створюваних Радою органів і кандидатур службових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються Радою, звертатися з запитами, брати участь у дебатах, ставити запитання, вносити проекти рішень і поправки до них, виступати з обгрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки.

Депутат має право вносити пропозиції про заслухання на сесії Ради звіту або інформації будь-якого органу, службової особи, підзвітних або підконтрольних обласній Раді. Щодо обговорюваного на сесії питання депутат може передати голові сесії свої пропозиції і зауваження в письмовій формі.

Депутат, обраний до виконавчого комітету, постійних комісій та інших органів обласної Ради, має право вносити питання на розгляд зазначених органів, бере участь у підготовці питань до розгляду, в їх обговоренні і прийнятті по них рішень, а також в організації проведення в життя рішень Ради та її органів і в контролі за їх виконанням.

Стаття 62. Депутатський запит

Депутат обласної Ради народних депутатів має право звернутися з запитом до виконавчого комітету обласної Ради, керівників його відділів і управлінь, а також до керівників розташованих на території Ради підприємств, установ і організацій у питаннях, віднесених до відання обласної Ради.

Запит може бути внесено депутатом або групою депутатів у письмовій або усній формі. Запит, внесений у письмовій формі, підлягає оголошенню на сесії Ради. Державний орган або службова особа, до якої звернуто запит, зобов'язані дати усну або письмову відповідь на запит на сесії Ради, а при необхідності більш тривалого часу на підготовку відповіді — в строк, встановлений Радою, з обов'язковим повідомленням про це на сесії. По відповіді на запит обласна Рада приймає рішення.

Стаття 63. Розгляд пропозицій, зауважень і звернень депутатів

Державні і громадські органи, а також службові особи, яким надіслано пропозиції і зауваження депутатів, внесені на сесії Ради, зобов'язані не пізніш як у місячний строк або в інший строк, встановлений Радою, розглянути ці пропозиції та зауваження і про результати повідомити безпосередньо депутата, а також у виконавчий комітет обласної Ради.

Депутат обласної Ради має право звертатися в усі державні і громадські органи, підприємства, установи і організації, до службових осіб в питаннях депутатської діяльності і брати участь у розгляді поставлених питань. Зазначені органи та службові особи зобов'язані розглянути його пропозиції і дати відповідь у встановлені строки, а при