Сторінка:Вістник Державного Секретаріяту Військових Справ Ч. 1.pdf/1

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

Ч. 1.

Тернопіль 1. грудня 1918.


ВІСТНИК
ДЕРЖАВНОГО СЕКРЕТАРІЯТУ ВІЙСЬКОВИХ СПРАВ.

Видає Державний Секретаріят Військових Справ.

„Вістник Державного Секретаріяту Військових Справ“ подаватиме розпоряди, рішення, поучення, накази, вказівки Державного Секретаріяту Військових Справ і його відділів, щоби військові власти Західно-Української Народньої Републики були повідомлені про визначену роботу і могли її докладно виконати.

Додаток „Стежа“ міститиме в міру потреби особисті вістки а також статі з воєнного знання, огляд військової роботи у нас і в других державах, нариси про розвій і улад фізичної сили народів.

Український нарід творить своє власне військо, яке має забезпечити політичну незалежність України. Українське Військо має розбити ватаги захланних наїздників і захистити постійно українську землю, українську волю і українську мову проти чужої нахабности.

Державний Секретаріят Військових Справ веде в імени Національної Ради улад Українського Війська і видає зарядження, які мусять бути як найревнійше і з повним зрозуміннєм доцільносги приказів виконані, щоби осягнути визначену ціль.

Поверховність і неточність потягнули би за собою незвичайно прикрі наслідки, яких кождий горожанин, свідомий своєї відвічальностн за добро загалу, кождий Українсць, перенятий запалом до роботи і посвяти для своєї власної Української Держави на кождім кроці буде оминати.

Державний Секретаріят Військових Справ.

Тернопіль. 1. грудня 1918.


Західно-Українська Народня Република. — Державний Секретаріят Військових Справ.

ВВк 1. — Е. 1. Присяга.

ПРИСЯГА
УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬК.

Присягаємо торжественно Всемогучому Богу повинуватися вірно і слухняно Західно-Українській Народній Републицї, Її Верховній Владї, Її Правительству, Її Армії, як також всїм Її отаманам та всьому Її Начальству, Їх поважати ї захищати, Їх прикази і припоручення у всякій службі виконувати, проти всякого ворога, хто-небудь ним бувби і де тільки воля Її Верховної Влади вимагатиме, на водах, на сушах, у воздусі, в день і в ночі, у боях, наступах, сутичках і всякого рода підприємах, словом на кождому місці, в кожду пору, в кождім случаю хоробро і мужно бороти ся, наших військ, прапорів і оружя в ніякому случаю не покидати, з ворогом ніколи в найменші порозуміння не входити, завсігди так вестися, як сього воєнні закони вимагають та як чесним воїнам лицює і в сей спосіб в чести жити і умирати. — Так нам, Боже, допоможи — Амінь.

Затверджено постановою Української Національної Ради. Львів, дня 13, падолиста 1918.

Президент Державних Секретарів:

Державний Секретар Військових справ:

Вітовський, отаман в. р.