Сторінка:Вістник Державного Секретаріяту Військових Справ Ч. 1.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

лежачі, військові, санітарні заведення, шпиталі, відвушивні, аптики і т. п. Заведення ті належить сейчас зробити здатними до служби.

3. Спис всіх санітарних військових заведень в окрузі команди разом з поданнєм стану, в якім знаходяться, і спис перзоналу, який годиться повнити службу, і матеріалів тих заведень, наложить, як найскорше, надіслати до Державного Військового Секретаріату.

4. При кождій окружній команді наложить виставити одну або більше (після потреби) амбулянтну комісію, поборову, якої задачею буде перевести перегляд.

5. До служби лікарської в першій мірі належить окликати лікарів Українців; в разі 6раку таких, належить брати до служби довірочних лікарів Жидів за їх згодою і умовленим винагородженням.

6. Перегляд відбувається після кваліфікації: 1) Здібний з оружєм, 2) здібний без оружя, 3) нездібний.

В сумнівних случаях держатися австрійського припису N–1 з тим, що кляса „Ц“ лучиться з „Д“.

7  Дбати про стан здоровля жовнірів аж до часу відіслання їх на місце їх призначення: а) О приміщеннє, одежу і харч, б) о відвушиленнє, в) поученнє, що до першої помочи при зраненню, г) поученнє, що до профілякси недуг венеричних і відмороження.

8. Єслиб поміж жовнірами показалася пошестна недуга, належить завести контумацію і так тиф плямистий 21 днів, віспа 14 днів, інші недуги 5 днів.

9. Окружні Команди мають негайно постарати ся о відповідні льокалі контумаційні.

Львів, дня 13. падолиста 1918.

Державний Секретар Військових Справ:

Вітовський, отаман в. р.


Західно-Українська Народня Република.
Державний Секретаріят Військових Справ.

ВВк 8. — Улад військового судівництва.

VI. РОЗПОРЯД
з дня 13. падолиста 1918.

Покликуючи до життя військове судівництво на території Західно-Української Народньої Републики, поділеної розпорядом з дня 13. падолиста 1918 на 3 військові области, 12 військових округів, твориться отсі областні та окружні військові суди (перше Division- und Brigadegerichte), які покищо виконувати-муть військове судівництво на основі дотичних австрійських законів.

І.

Найвищий військовий трибунал твориться у Львові.

ІІ.

В справах застережених перше дивізій ним судом судять слідуючі військові областні суди:

А. Львів. Командантом є командант військової области Львів. Сему командантови є підчинені військові особи, зокрема особи державної жандармерії, що безпосередно підлягають військовим приказам команданта військової области Львів, з військових округів Львів, Перемишль, Рава Руська, Самбір,

На час стану облоги города Львова виконує військове судівництво у Львові полевий суд Начальної Команди.

Б. Станиславів. Командантом є командант військової области Станиславів. Тому командантови підлягають військові округи Станиславів, Стрий, Коломия, Чернівці.

В. Тернопіль. Командантом є командант військової области Тернопіль. Тому командантови підлягають військові округи Тернопіль, Золочів, Чортків, Бережани.

III.

В справах, застережених перше бригадійним судам, твориться отсі військові окружні суди:

A. Львів. Військовий окружний суд. Командантом є командант округа Львів. Йому підлягають військові округи: Львів, Рава Руська, Самбір, Стрий, Перемишль.

Б. Станиславів. Військовий окружний суд. Командантом є командант округа Станиславів. Йому підлягають військові округи Станиславів, Коломия, Чернівці.

B. Тернопіль. Військовий окружний суд. Командантом є командант округа Тернопіль. Йому підлягають військові округи Тернопіль, Золочів, Чортків, Бережани.

Суд військовий области Львів має перебрати усі справи бувшого дивізійного суду (Heeres- und Landwehr-Divisionsgericht) у Львові і Перемишлі та довести до рішаючої полагоди.

Суд окружний Львів має перебрати карні справи бувшого бриґадійного суду у Львові.

IV.

Як обвинувачі виступають при окружних судах судовий офіцер, при областних судах військовий прокуратор, а при найвисшім військовім судовім трибуналі ґенеральний військовий прокуратор або його заступник.

Львів, дня 16. падолиста 1918.

Президент Державних Секретарів:

Державний Секретар Військових Справ:

Вітовський, отаман в. р.


Окружна Команда в

ВВк 9. Формуляр до поучення ч. 4.

Спис ґажистів.
Біжуче число Імя і назвище Степень Рік і день уродження Місце уродження і приналежність Рід збруї Степень здібности Приділений в окружній команді Замітки
ВВк 10. До розпор Ч. 5.

Уряд метрикальний

Громада           

Витяг з метрик уродженців 1901. року.
Ч. Імя і назвище День і місяць уродж. Місце уродження Місце замешкання і приналежність Вислід перегляду Замітка