Черевики для всіх, що їздять верхом, для пушкарів і наколесників не мають цьвяхів в підошвах.
Черевики для осіб ліпше одітих не мають цьвяхів в підошвах ані підков.
Чоботи виконані так як черевики. Пришви протягаються з заокругленим язичком вгору. Холяви мягкі, закінчені поземо, з двома скіряними ухами.
Черевики і чоботи носиться почорнені і як найстараннійше вичищені.
Обмотки ширини 7 см, довжини 2 м–2.50 м при однім кінци з гапликом, при другім зі спряжькою, зроблені з тканини такоїх самої краски і якости, що штани.
Шалик.
Шалик під ковнір широкий на 12 см з полотна краски однострою, довгий на 50 см носиться під ковніром, щоби утримати ковнір в чистоті.
Білля.
Сорочка з полотна „каліко“ запинається на малі металеві ґузички. На грудях 1 ґузичок, при ковнірци оден ґузичок, на рукавах по однім ґузичку.
Ногавиці з полотна „каліко“, мають горішним берегом зарублену льняну крайочку, якої кінці на переді звязується.
Онучки з полотна „каліко“, краяні в виді простокутника в двох величинах, 1. величина 49 см довга, 2. величина 44 см довга. Ширина виносить 41 см.
Скарпитки з сірої бавовни зі зміцненим кінцем і пятою.
Пояс.
Пояс з жовтого ременя, однаковий для всіх, зі звичайною зелізною спряжкою, ширини 5 см в 2 довжинах, 113 см і 106 см з 5 дірками. Спряжка 5 см широка і довга.
Сильце на баґнет з жовтої скіри 22 см довге, в горі, де засилюється його за ремінь, 3.5 см широке, при отворі, куди вкладається на нього баґнет, ширини 5.5 см.
Баґнет, довга шабля.
Рядовики, підстаршини і старшини всіх стяг і заснов носять в службі і поза службою баґнет без ніякої привіски.
Довгу шаблю присилює кіннота при передній, лівій сховці (пакташі) коли вирушає в полевім прибранню а також, коли виступає до провожання (асистенції).
Револьвер.
Старшини і підстаршини, ст. десятники включно, носять в службі револьвер в торбині. Торбина присилюється при правім клубі до пояса за ухо ширини 4 см, пришите до відворотної сторони торбини.
Рукавиці.
Сірі, шкіряні рукавиці в овечої шкіри з розпором при долішнім березі на 6–6.5 см.
Розпір замикається плоским ґузичком 1 см в промірі, на обрублену скірою дірку.
Верх окрашений 3 швами з шовку.
Вовняні рукавиці, ткані з сірої бавовни, з ґумовою застяжкою.
Скіряні рукавиці носять підстаршини і старшини в службі і при торжественних виступах. Вовняні, сірі рукавиці дозволені на студінь для всіх. Місто скіряних сірих рукавиць вільно одягати нитяні, з виїмкою торжественних виступів.
Остроги.
Остроги носять тоті, що дійсно в службі їздять верхом.
Прикрутні остроги з зеліза, на зовні вигладжені. Шийка, загнена в гору, кінчиться кульковато. Конець розтятий розділом, де на оси обертається зубате сталеве колісце з 10 тупавими зубцями. Вісь уміщена більше в горі щоби зубці не виставали поза шийку. Рамена і приставка по середині рамен в долині заосмотрені дірками, щоби остроги пришрібовати до підпятків.
Причепні остроги з зеліза, на зовні вигладжені. Шийка розділена при кінци. Зубате, сталеве колісце 2,9 см в промірі, з 8 тупавими зубцями, уміщене в розділі в сей спосіб, що зубці виступають в горі і в долині рівномірно.
Рамена заосмотрені при кінцях чопиками до присилення ремінців.
На чопики присилюється підстоповий ремінець, який приходить між підпяток і підошву, спряжковий ремінець і язичковий, які переходять через підбиття і спинаються з боку.
Припнята острога находиться в половині запятка. Для сильного прикріплення опирається вона о поличку, прибиту з кусничка твердої скіри до запятка.
Вилоги на ковнірі.
Вилоги носяться на ковнірі блюзи і плаща. Служать вони до відріжнення чотирох груп: 1. Рядовиків і підстаршин, 2. сотенних старшин, 3. полкових старшин, 4. ґенеральних старшин.
У рядовиків і підстаршин нашиті на ковнірі зубчасті вилоги краски роду оружжя, довжини 7 см 2 мм. В нашивці витяті є зуби з долини і з гори в числі трох. Підстава одного зуба довга на 24 мм. Віддаль кутів, що зближаються до себе, виносить 10 мм, а віддаль кутів, що віддалюються від себе має 24 мм.
У сотениих старшин від хорунжого до сотника включно такі самі зубчасті вилоги, як у рядовиків, але зубчики нашивки горою і долиною обрублені золотою крайочкою, 3 мм широкою. На обох кінцях нема золотого рубця.
У полкових старшин від отамана до полковника включно, вилоги з сукна краски роду оружжя ті самі, що у рядовиків, але вирізи зубів виповнені золотою тканею, яка о 3 мм іде понад кінці зубів, а цілий виліг творить через се форму прямокутника, широкого на 3 см, а довгого на 7 см 2 мм.
У ґенеральних старшин вилоги подібні як у булавних старшин з тою ріжницею, що замість сукна краски роду оружжя уживається на зубчатку срібної ткани, а вирізи зубів виповнені золотою тканею. Зубчатка широка на 3 см. Золота ткань виповнює зуби, а йде понад верхом зубів лише о 1 мм.
Золота ткань і срібна нашивка держані у відповідних взірцях. Всі золоті трикутники закінчені є при підставі золотими заокругленими виступами, які виходять на 2 мм поза лінію прямокутника.