Сторінка:Вісті Всеукраїнської Ради професійних спілок . – 1933. – № 4–5 (21–22).djvu/3

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

вести до кожного району, сільради і колгоспу остаточний план заготівель і вивезення IV кварталу, а потім і план на весь 1934 рік за даним району. При цьому необхідно забезпечити, щоб протягом 1-го кварталу 1934 року народження, т. Е. В зимовий, найзручніше для колгоспів, час було б вивезено не менше 75  —  80% всього річного плану.

3. Оплата праці за договором проводиться ліспромгоспу на наступних умовах:

а) весь грошовий заробіток колгоспника (включаючи оплату за роботу кобили) надходить в розпорядження колгоспника за винятком 20%, які відраховуються в розпорядження колгоспу за ремонт збруї, вози, саней і т. д, а також вівса, який надходить в розпорядження колгоспу для прохарчування коні;

б) в тих випадках, тоді загальні збори колгоспу вирішує оплачувати колгоспникам за роботу в лісі трудоднями за рахунок даного колгоспу, весь заробіток колгоспника (включаючи натуру) повинен надходити в розпорядження колгоспу, при чому ліспромгосп, спільно з правлінням колгоспу, повинен точно встановити норму виробітку за трудодень.

При перевиконанні цієї норми виробітку колгоспником оплата за перевиработку повністю надходить в особисте розпорядження колгоспника І в тому і в іншому випадку відповідальність за виконання прийнятих колгоспом зобов'язань по заготівлі, вивезенні і сплаву лісу повністю лягає на правління колгоспу;

в) зобов'язати НКЛес забезпечити за встановленими нормами і контингентам своєчасну видачу хліба, крупи і вівса і запропонувати НКСнабу СРСР забезпечити своєчасне відвантаження промислових та інших товарів (цукор, масло махорка, чай, риба).

4. Правління колгоспу виділяє на лісорозробки спеціальні бригади, які відповідають не тільки за рубку, а й за вивезення лісу (переважно наскрізні бригади) і очолюються спеціальним колгоспним бригадиром, які отримують від ліспромгоспу при перевиконанні місячної програми, понад основного заробітку бригадира, до 2 »/ 0 до об'єму заробітку всієї бригади.

5. При укладанні договору з колгоспом ліспромгосп повинен, поряд із забезпеченням своєчасної і повної видачі зарплати і продуктів, також передбачити точно надану допомогу колгоспам  —  лісовими матеріалами, дров », виділенням промтоварів, тракторами і ремонтом сільськогосподарських машин, наданням конкретних культурно -побутових послуг і т. д.

6. З огляду на винятково важливого значення роботи постійних кадрів самого ліспромгоспу, які повинні забезпечити виконання основній частині, і програми у другому і третьому кварталах (коли основна маса колгоспників зайнята а в сільському господарстві) Раднарком СРСР зобов'язує Наркомлісу в місячний термін спільно з крайовими виконавчими комітетами визначити скільки по кожному ліспромгоспу потрібно постійних робочих, забезпечивши їх повне комплектування не пізніше 1 березня 1934 року.

Поряд з цим доручити НКЛесу, спільно з ВЦРПС, уявити в 2-декадний термін в Раднарком СРСР свої пропозиції щодо впорядкування зарплати (В першу чергу відрядної оплати), щодо підвищення оплати десятників і бригадирам, а також але поліпшення матеріально-побутових умов для постійних кадрів робітників ліспромгоспу (зокрема, надання квартир для сімейних, допомога в придбанні корів, створення індивідуальних городів, питання харчування, переважного постачання і т.д.),

7. Селяни  —  одноосібники залучаються на роботу в лісі на основі індивідуальних договорів при проведенні серед них масової раз'яснітельном роботи і самообязательство. При організації бригад ліспромгоспами з одноосібників бригадири намічаються десятниками і затверджуються зав. Лісопункт.

Голова Ради Народних Комісарів Союзу РСР В. Молотов (Скрябін). Зам. керуючого справами Ради Народних Комісарів Союзу РСР Г. Леплевський.

(Собр. Зак. СРСР 1933 р М 63, ст. 378).