Сторінка:Вісті Всеукраїнської Ради професійних спілок . – 1933. – № 4–5 (21–22).djvu/4

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Постанова НКРадгоспів СРСР з 8-го липня 1933 р.
Про обов'язковий технічний мінімум знаннів для робітників, тваринницьких радгоспів.

1. Щоб поліпшити організацію праці, збільшити продуктивність, поліпшити якість продукції, зменшити падіжі поголів'я, заощаджувати корми і освоїти техніку виробництва, вважати за потрібне перевести обов'язковий технічний мінімум знаннів для основних категорій робітників у тваринницьких радгоспах.

2. До основних категорій робітників тваринницьких радгоспів, що їм треба проходити обов'язковий технічний минімум, віднести:

а) бригаднрів-чабанів, гуртоправів, тваринників, свинарів і стайничих;

б) робідників-чабанів, гуртоправів, тваринників, свинарів доярок, стайничих і ветсанітарів.

3. Запропонувати техпропові погодити з ВЦРПС питання про впровадження вищезазначенсго техмінімуму і подати на затвердження ВЦРПС список фахів і строки впровадження для них техмінімуму.

4. Строки впровадження техмінімуму встановити з 1-го жовтня ц/р.так, щобосвоєння техмінімуму було - закінчено 1934 року і після цього строку допускати до роботи тільки робітників, що пройшли техмінімуми.

Взяти до відому, що норми вимог по зазначених в п. 2 кваліфікаціях техпроп опрацював.

5. Запропонувати союзним трестам не пізніше як 15 серпня подати в техпроп контрольні цифри з розподілом на категорії по охопленню робітників техмінімумом, а техпропові до 1-го вересня заверстати плани і визначити асигнування на виконання даної роботи.

6. Доручити техпропові переглянути програми даних професій і уточнити їх відповідно до норм вимог.

7. Обов'язковому проходженню техмінімуму не підлягають робітники і бригадири, що мають спеціальну освіту, щб закінчили радгоспучі, галузеві ШКМ, технікуми тощо.

8. Запропонувати союзним трестам виявити всіх неписьменних і малописьменних робітників і бригадирів, що їм треба вивчити техмінімум, і розгорнути роботу навчання їх грамоті так, щоб закінчити підготовну роботу до 5-го жовтня ц/р.

Заст. Наркомрадгоспів Герчиков.

(Бюл. НКРГ 1933 р. № 16, арт. 13, і „Бюл. фін. хоз. законодательства“ 1933 р. № 31).


Обіжник НКФ СРСР з 8 липня 1933 р. № 369 к
Про звільнення робітників і службовців від культзборів з прибутків від здачі житлоплощі учням технікумів, ВИШ'ів і ВТИШЧв на час відбування ними виробничої практики.
Наркомфінам союзних республік, крайовим і обласним фінорганам.

НКФ,СРСР пропонує всім фінорганам звільнити робітників і службовців, що здають житлоплощу учням технікумів, ВИШ'ів іВТИШ'ів на час відбування ними виробничої практики від культзбору з прибутків від зазначеної площі.

Широко інформуйте про цю пільгу робітників і службовців (вміщаючи статті в місцевій пресі, доповіді на робочих зборах тощо) і простежте за впровадженням її в життя.

Заст. НКФ СРСР Генкін. Член колег1ї НКФ СРСР, керівник сектору иасоих платежів Тамаркін.

(„Изв. НКТ СССР“ 1933 р. № 14).