Сторінка:Герман Ґортер. Світова революція. 1922.pdf/12

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Комуністи свідомі ріжниці умов у ріжних країнах, але принципи Комуністичного Інтернаціоналу суть скрізь однакові і мусять скрізь знаходити відповідне прикладання. Завдання полягає в тім, щоби проникнути в пролєтарські маси, охопити цілу трудящу верству впливом живих революційних гасел і повести їх у боротьбу під проводом пролєтаріяту.

Звідси випливають і тези Комуністичного Інтернаціоналу про працю серед селянства.

Теперішнє наче б то ліве відхилення Г. Ґортера ми зрозуміємо, коли пригадаємо його здогадки про приєднання до революції середньої верстви. В роспалі революційних подій йому видавалось можливим прихилення до революції навіть дрібного міщанства. А в час спаду революційної хвилі він готовий сказати, що те все нездатне до революції, і навіть серед робітництва тільки тоненькі шари готові для неї. А про селянство нема чого й говорити. Оце хитання Г. Ґортера належить власне до тих хиб в його працях. Тому то й повинно мати на увазі його де-які спеціяльні погляди на революцію, які муситься не забувати при читанні. Поза тим усім ми, видаючи брошуру тов. Г. Ґортера, сподіваємось, що вона й донині своєї вартости не стратила й що вона може послужити доброю лєктурою для українського робітництва.

Капіталізм в його теперішній найвищій стадії пре знову до провалля імперіялістичних озброєнь, воєн і сутичок. Завдання підготовлення робітничої кляси до революції стоїть перед нами як найвища повинність. Бо ж Світова Революція єсть жива подія, яка на наших власних очах відбувається.

Г. Піддубний.