Сторінка:Грінченко Б. Словник української мови. Том I. А-Ж. 1937.djvu/10

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Українська література, українська мова були затоптані в болото чоботом царських жандармів. Слово багатомільйонного українського народу було засуджене на вимирання під тягарем утисків, невиданих в історії заборон.

Тільки Велика Жовтнева соціалістична революція під прапорами Леніна — Сталіна дала волю народу українському до вільного розвитку, до розквіту його культури, мови.

Тільки Ленінсько-Сталінська національна політика забезпечила розквіт української літератури, дальший розвиток української мови.

За роки революції, переможного будівництва соціалізму, українська мова збагатилася, стала могутньою зброєю в будівництві комунізму. Тільки за часів Радянської влади — вільно і радісно лунає могутнє слово українського звільненого народу.

В будівництві української радянської культури, ми, виконуючи вчення Леніна — Сталіна, використовуємо культурну спадщину минулих поколінь. Серед таких культурних здобутків є й „Словник української мови“. Зрозуміло, що і зараз цей словник має велику цінність.

Щоб полегшити користування словником, у ньому зроблені деякі зміни. Реєстр розташовано за сучасним алфавітом української мови. Реєстрові слова і приклади оформлені за сучасним українським правописом, за винятком тільки слів або прикладів, які передають виразні риси того діалекту, де їх записано.

А. ХВИЛЯ

20/IV 1937 р.