Сторінка:ДАЛО. П-3. Оп. 62. Спр. 830. Арк. 77-84. «Про політичну ситуацію у Львівській області червень 1990 р.». Червень 1990.pdf/1

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
Про політичну ситуацію у Львівській області
/червень 1990 року/
 

Політична напруженість в області продовжує посилюватися. З ініціативи обласних організацій Руху, Товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка, "Меморіалу", новоутворених партій: республіканської, національної, християнсько-демократичної, проведений ряд багатолюдних мітингів, масових походів, богослужінь, на яких гостро засуджувалася політика республіканських органів влади, висловлювалися відкриті нападки на партію, лунали заклики до комуністів відмовлятися від партійних квитків, виводити за межі підприємств, організацій та установ партійні бюро, парткоми. Ці масові заходи проходили при активній підтримці і участі в них більшості новообраних Рад народних депутатів, їх керівників, народних депутатів СРСР та України.

Так, 7 червня ц.р. за ініціативою Львівської Крайової Ради НРУ відбувся багатолюдний мітинг львів'ян, присвячений роботі сесії новообраної Верховної Ради УРСР, оцінці діяльності депутатів "Демократичного блоку“ і, зокрема, народних обранців від Львівщини.

Відкриваючи мітинг, один із секретарів Великої Ради НРУ, депутат Львівської обласної Ради народних депутатів, завідуючий відділом культури Львівського Міськвиконкому В. Іськів відверто сказав, що виборці на Східній Україні зробили невдалий вибір, завдяки чому партократія на Україні здобула більшість. Далі він висловив "засудження позиції партократії, бюрократичної номенклатури, її адептів у Верховній Раді". Що стосується львівських демократів, то, на думку В. Іськіва, їх позиція заслуговуй повної підтримки і розуміння, бо вони "дійсно представляють захід, ту частину України, яка ближче до Європи, до демократії".

Народний депутат СРСР Р. Федорів, головний редактор журналу "Дзвін" в своєму емоційному виступі гостро критикував