На самій конференції лунали різні думки щодо тактики і стратегії партії, методів її роботи. Проте, одностайним було декларування основної їх мети — побудови вільної Української держави поза складом СРСР. Були прийняті цілий ряд відозв, декларацій та звернень /окремі з них додаються/. Головою Львівської організації УРП обрано Б. Гориня, народного депутата УРСР, рідного брата голови секретаріату НРУ [[w: Горинь Михайло Миколайович|М. Гориня]], теж народного депутата України.
На другий день, 24 червня, учасники установчої конференції провели багаточисельний мітинг під назвою "Партійно-політичний плюралізм", на якому активно пропагували ідеї УРП, закликали комуністів до виходу з партії. На мітингу виступили народні депутати УРСР С. Хмара, Я. Кендзьор. Зокрема С. Хмара сказав: "Сьогодні ми повинні скористатися шансом, який піднесла нам історія і який може бути останнім. Боротьба за побудову незалежної Української держави — це означає вихід зі складу імперії, яка називається Радянський Союз. Коли ви слідкуєте за сесією Верховної Ради, то ви бачите, що там більшість займає агресивно-злочинна більшість КПРС, яка прийшла туди незаконним шляхом, а шляхом махінації, підтасовок на виборах, вчинених у ряді виборчих округів. Вони роблять все, щоб залишити старі порядки на Україні, щоб Україна залишалася безправною колонією, а вони панували і паразитували на тілі нашого народу".
Ще відвертіше висловлює своє ставлення до Комуністичної партії Я. Кедзьор: "Ви знаєте, ви бачите, що це злочинна, це чорносотенна, це фашистська політична організація, яка завинила страшенно перед нашим народом. Я не знаю в світі іншої такої організації, котра би супроти власного народу створила стільки кривавих злочинів, скільки створила оця комуністична більшовицька організація, котра довела до катастрофи наш народ".
Одне з головних завдань новостворених партій, Я. Кендзьор бачить в тому, що вони "будуть допомагати відсилати десь на задвірки історії цю злочинну організацію, її авторитет у на-