Сторінка:Джек Лондон. Смок Беллю (1948).djvu/98

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

— Як виявилося, це є багатюща, страшенно багатюща місцевість. Там кожна ділянка має вартість з мільйон, а то й більше. Їх розібрано тільки цими днями.

— Пригадую, як туди посунули.

 Отож ціла місцевість віхами аж до обрія вкрилась, так само і все побіч. А проте, нижче Дісковері головної ділянки, черга три, ще ніхто не займав. Ця місцевість лежить настільки далеко від Давсона, що уповноважений дав ще шістдесятиденний термін, щоб вписатися після того, як позаймають ділянки. Всі заявки вписані, окрім черги три, що внизу. Там стоїть віха Сайруса Джонсона. І це все, Сайрус Джонсон зник. Чи він помер, чи подався кудись річкою, чи вниз, чи вгору, ніхто цього не знає. Як би там не було, за шість день вийде термін. Хто за цей час встигне, поставивши віхи, дістатися Давсона і вписати свою ділянку, той матиме її.

— Мільйон долярів, — промурмотів Смок.

— Джілкріст, що має ділянку поруч, трохи нижче, набрав золота на шістсот долярів від промивки одного чана. Він зробив тільки одну розкопку. А ділянки по той бік ще рясніші. Я це знаю 

— А чому ніхто не знає? — неймовірно спитав Смок.

— Починають дізнаватися. Вони тримали це довгий час в таємниці і тільки тепер це починає викриватися. Добрій собачій запряжці за якихось двадцять чотирі години не буде ціни. Тепер вам треба зараз по обіді якнайчемніше зникнути. Я влаштувала це. До вас прийде індіян з листом. Прочитавши листа, ви вдасте себе дуже стурбованого, перепросите і підете.

— Я… я не зроблю цього.

— Дурниці, — напівпошепки вигукнула вона. — Ви цієї ж ночі мусите роздобути собачу запряжку. Я знаю дві. Ось одна Гансонова запряжка — сім здоровенних собак з Гудзонової затоки, він хоче по чотириста за кожну. Це найбільша ціна сьогодні, але не те буде завтра. А Сітка Чарлі має вісім маламутів, він просить тридцять п'ять сотень за всі. Завтра він глузуватиме, якщо йому даватимуть п'ять тисяч. Потім ви ще маєте свою власну запряжку. Вам їх треба купити ще кілька. Ось що вам треба зробити за цю ніч. Діставайте найкращих собак. У цих перегонах собаки важать стільки, як і люди. Туди буде сто десять миль, і собак треба міняти, якнайчастіше.

— О, я бачу, ви хочете втягти мене в цю справу, — сказав Смок.

— Якщо ви не маєте грошей на собак, то я…