Перейти до вмісту

Сторінка:Дніпрові хвилі. №1 (1912).djvu/18

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

тавське товариство „Баян“ запросило професора Яворницького прочитати в Полтаві лекцію: „Украінські кобзарі, лірники та бандуристи“. Лекція пройшла з великим успіхом, а після неі відбувся концерт кобзарів, в якому брали участь кобзарі: Кучеренко, Пасюга, Гащенко та Кожушко. Усі ці кобзарі зробили надзвичайне вражіння, і публіка іх вітала гучними оплесками.

„Малороссійская пѣвица“. В Бердянську в зімовому театрі був спектакль, між иншими нумерами стояло: вийде „малороссійская пѣвица“. Слухачі ждали цього виходу, щоб почути пісню. „Пѣвица“ вийшла і проспівала: „Вотъ мчится тройка почтовая“ і „Послѣдній нонешній денечек“!

Заборона „Вечорниць“ Ніщинського. В Лубнях повітовий справник Костиря не дозволив трупні А. Дукельського виставляти відому оперету Ніщинського „Вечорниці“, посилаючись на те, що в його списках нема такоі назви і він у перше іі чує.

Украінські народні читання. Останніми часами в столовій нижнєдніпровських вагонних майстерень одбувалися народні читання украінською мовою з белетристики. Читав М. Л. Кузьменко. 11 декабря читано було „Вуси“ та „Не в добрий час“ О. Стороженка. До читань показувалися й малюнки чарівного лихтаря. 18 декабря було читано „Без хліба“ Грінченка і „Стаття 182“ М. Левицького. Читання мали великий успіх — серед слухачів, яких приходило по-над дві сотні.

Мануйлівська „Просвіта“ на різдвяних святах урядила вистави: 26-го „Степовий гість“ Грінченка, а 27-го „Крути, та не перекручуй“ — Старицького. Під новий рік „Просвіта“ уряжає ялинку для дітей.

Роковини мануйлівськоі „Просвіти“ святковано 10 декабря концертом, у якому взяли участь кобзарі: Кучеренко, Кожушко,

Гащенко і Пасюга, а також власний хор товариства під орудою Ів. Низового. Перед концертом сказав вступне слово про кобзарство на Украіні Д. І. Дорошенко. Концерт пройшов дуже гарно.

Украінська труппа Д. Рудикова, що грала в Катеринославі на початку декабря, покинула наш город через погані збори. Трупна дуже непогана, у ій були такі досвідчені й талановиті артисти, як д-ки Кохановська та Шевченко-Гамалій, дд. Пономаренко й Рудиков, і грала труппа добре, але публіки ходило дуже мало. Де-хто поясня це тим, що до Народньоі Авдіторіі Научного О-ва на театральні вистави публика взагалі ходе дуже неохоче. Труппа ставила переважно старі пьєси, і тільки на останку поставила нову пьесу Гордіна „Сирітка Хася„ в укр. перекладі. Перед Катеринославом грала труппа у Закаспійському краі; велося ій там дуже добре.

Украінська часопись у Харькові. На новий рік виходить у Харькові перше число украінського тижневика „Сніп“. Часопись ця призначається для інтелігенціі і звертатиме як найбільшу увагу на прояви культурно-національного життя на Украіні. Редактором іі — д. М. Біленький, видавцем — М. Міхновськи. Ціна часописі — 3 рублі на рік. Адреса редакціі: Харьків, Конторська вул., 21.


Помилка.

В № 23—24, 4-го декабря, 1911 р., сторінка 309, „Горе орла“, стрічка 11, надруковано: Як узявсь стрілець хижий, треба: Як де узявсь стрілець хижий.




Редактор-видавець К. КОТОВ.

ОГОлОШЕННЯ:

Контора журнала „ДНІПРОВІ ХВИЛІ“ прийма оповістки од усяких фірм, заводів і торговельних підприємств.

ТАКСА:

На першій сторінці рядок петітом 20 к.

Діла сторінка попереду текста 25 р. — „

Пів-сторінки 15 „ — „

У-друге сторінка попереду текста 17 „ 50 „

„ ½ стор. „ „  10 „ 50 „

У-трете ціла стор. „ „  15 „ — „

„ ½ сторінки „ „  9 „ — „

Більш трьох разів ціла сторінка 12 „ 50 „

„ „ „ ½ стор. 7 „ 50 „

Позаду текста рядок петіту 10 к.

Ціла сторінка 12 р. 50 „

Пів-сторінки 6 „ 50 „

У-друге ціла сторінка 8 „ 75 „

„ пів-сторінки 5 „ — „

У-третє ціла сторінка 7 „ 50 „

„ пів-сторінки 4 „ 50 „


РОКОВІ ОПОВІСТКИ МАЮТЬ 50% ЗНИЖКИ.