Сторінка:Журнал «Краєзнавство», 1927. – Ч. 2.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Пролетарі всіх країн, єднайтеся!

Краєзнавство
Щомісячний орган українського комітету краєзнавства.
Харків 1927 р. 2 Адреса редакції: Харків, Шпитальний завул.

Ч. 5 (Біологічний корпус). Український Ко­мітет Краєзнавства. Тел. 2-09.

М. Криворотченко.

До Жовтневих роковин.

Вся Спілка Радянських Республік готується до святкування де­сятих роковин Жовтня. 10 років революційного будівництва в країні, оточеній з усіх боків активними ворожими силами, — остільки велика подія, що значіння ЇЇ зрозуміле кожному свідомому громадянинові. [До є завданням всього радянського суспільства в підготовці до цих роковин? Центральна Комісія по святкуванню при ВУЦВК так визначає ці завдання для місцевих комісій [1]:

1. Відновлення в пам'яті трудящих подій і фактів героїчної бо­ротьби в дні Жовтня, після нього, аж до закінчення встановлення радянської влади на Україні.

2. Огляд наших досягнень на фронті мирного будівництва, зокрема господарства.

3. Популяризація сучасних завдань радянської влади й компартії, яко керовника Жовтневої революції й соціялістичного будівництва.

На Україні до того ще треба відмітити досягнення в роботі ра­дянської влади в галузі національної політики.

Всі зазначені завдання мусять дати перш за все підсумок досягнень в усіх галузях радянського будівництва. Для краєзнавців, як актив­них дослідників усіх боків громадського життя, всі ці завдання є, власне, програмовими завданнями Їхньої повсякчасної роботи, бо, дійсно, взявши кожний із зазначених пунктів, ми бачимо: дослідження з поля історії ревруху, з галузі культури, господарства і т, и. Всі ці пункти будуть і на далі частковим завданням краєзнавців, але нині, Перед днем роковин, для кожного краєзнавця ці питання мусять го­стро стати на чергу дня і на них мусить бути звернено як найбільше уваги.

Що реально мусять і можуть зробити краєзнавці до цих роковин?

Перш за все, в ряді всіх инших установ і організацій, краєзнавці повинні підсумувати всі наслідки своєї роботи за 10 років. Підсумки

  1. До всіх Окрвиконкомів. До всіх Округових Комісій по переведенню святкування 30-их роковин Жовтня. Обіжник Ц. К. по святкуванню 1920 року.