Перейти до вмісту

Сторінка:Журнал «Східний світ», 1928. – № 1 (2).djvu/302

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Т. Івановська — „Відчит про роботу в ленінградських музеях над пам'ятками доісторичного мистецтва Кавказу“ (Харків).

За цей же період функціонували такі семінари, звязані організаційно, або науково з ВУНАС. Семінар сходознавства в Харківському Інституті Народнього Господарства, Семінар хінознавства в Українському Інституті Марксизму в Харкові, Семінар підвищеного типу по економіці Сходу при Одеському Інституті Народнього Господарства, також при Одеському Інституті Народньої Освіти, Торговельно-Промисловому Технікумі м. Одеси, Київському Інституті Народньої Освіти та Торговельно-Промисловому Технікумі м. Київа. Керовники семінарів є працьовники Асоціяції, в де-яких семінарах члени Асоціяції також беруть участь яко лектори по окремих питаннях.

Значно збільшилась популяризаторсько-лекційна діяльність Асоціяції. Попит на лекторів з боку професійних та культурних організацій значно збільшився в звязку з подіями в Хіні. Члени Асоціяції прочитали за цей період прилюдних доповідів та лекцій в Харкові — 38, в Одесі — ЗО і в Київі — 4. Теми доповідів присвячені головно Хіні. Відбувались також і цикли лекцій та доповідів, що охоплювали те, або инше питання (напр. лекції проф. Ю. Тотіна, проф. О. Сухова та ин.). Деякі лекції йшли в супроводі світлових картин так в Одесі, як в Харкові (лекція проф. А. Гладстерна на тему „Шанхай“, соціяльний та економічно-побутовий нарис, проф. Ю. Тотіна „Сучасна Япанія“).

Більшість лекцій прочитано по робочих клубах та Будинках Червоної Армії.

Нові наукові звязки за цей час навязано з Головнаукою Кримреспубліки, Наросвітою Дагестанської Республіки, Туркменським Науково-Дослідчим Інститутом, Казакською Науково-Методичною Радою Наркомосвіти, Осетинським науково-дослідчим Інститутом, Південно-Кавказьким Інститутом Краєзнавства та Гірською Асоціяцією, що надсилають ВУНАС в обмін свої видання.

Зроблено перші кроки до усталення активного контакту з чужоземними науковими організаціями та закладами при допомозі Всесоюзного Товариства Культурного Звязку з Закордоном. З останнім, завдяки приїзду до Харкова Голови Т-ва О. Д. Каменевої та поїздці Заст. Голови ВУНАС проф. А. Гладстерна до Москви, усталено тісні взаємини.