Перейти до вмісту

Сторінка:Журнал «Східний світ», 1928. – № 1 (2).djvu/303

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Від де-яких чужоземних наукових Товариств, як напр.: National University Library, Jerusalem, Deutsche Gesellschaft zum Studium Ost-Europas, Berlin. Ost-Europa Institut, Breslau, та инш. одержано повідомлення про згоду обмінюватись науковими виданнями, тощо. Де-які цей намір вже здійснили, надіславши книжки. Вжито заходів ширити ці звязки з закордоном.

Весною цього року Харків відвідали представники констянтинопольського муніципалітету: Мухедін-бей, префект м. Констянтинополя, Кемаль-Омер-бей та Ферідун-бей. В їх шану та для обміну думками в питаннях взаємин економічних та культурних України з Туреччиною було організовано, разом з Українською Торговельною Східньою Палатою, урочисте засідання, в якому турецькі гості і проф. А. Гладстерн обмінялись промовами. Турецькі гості обіцяли всебічну допомогу Асоціяції в справі поширення науково-культурного звязку Радянської України з Туреччиною.

Протягом минулого літа були такі індивідуальні та колективні екскурсії членів співр. ВУНАС: т. Погребецького М. Т. та Мурачова С. X. в Тальчинський гірський район та Гірський Карабах з метою дослідження побуту та археологічних пам'яток. Вся мандрівка зроблена т. т. Погребецьким та Мурачовим пішки. Член ВУНАС К. К. Гаргала все літо працювала в Маріупольській окрузі по вивченню мови маріупольських греків. Також була екскурсія слухачів Всеукраїнських Курсів Східніх Мов в кількості 12 осіб до Узбекістану та Туркменістану для практичного удосконалення мови. Члени Київської філії т. т. Богітаник, Міссцей їздили з метою вивчення Середнього Сходу, т. т. Матушівський, Левицький — Далекого, проф. А. З. Носів працював в Криму над антропологічними дослідженнями.

Дійсн. чл. ВУНАС Османом Акчокракли проведена наукова розвідка в Криму. Виявлено на руїнах стародавнього міста Чуфут-Кале, поблизу Бахчисараю, архітектурні фрагменти татарської доби 746 р. Геджри (1345 р.) та 820 р. Геджри (1417 р.). Там же виявлено руїни вітряка, що в ньому замолоду працював відомий, караїмський вчений А. Фіркович.

Курси Східніх Мов закінчили свій навчальний рік з кількістю слухачів — в Харкові на япанському циклі — 14, турецькому — 15 та перському — 18, в Київі на 3-ій курс