Сторінка:Жюль Верн. За 80 день кругом світа (Київ, 1919).pdf/20

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

увесь цей програм і хутко вивчив його на пам'ять.

Що до гардеробу містера Фогга, то він був гарний й складний: кожен фрак, жілет і ногавиці мали своє число, а в особливій таблиці було визначено, в який день, відповідно сезону, треба було подавати те або инше число вбрання. Такі самі таблички були й до чобіт.

Взагалі, цей дім, в котрому за часів вельми освіченого але метушливого й неуважливого Шерідана повинен був панувати надзвичайний безлад, тепер було комфортабельно[1] обставлено. Книгозбірні й книжок не було, та в них містер Фогг не мав потреби — бо він міг користатись з двох бібліотек — Реформ-клубу, однієї літературної й з другої політичної та правничої. В опочивальні стояла метальова каса, своїм урядженням однаково забезпечена й від пожежі й від злодійства. Зброї й мислівського знаряддя не було. Все навколо свідчило про наймирніщі звички господаря.

Оглянувши все до дрібниці, Паспарту задоволений осміхнувся й весело промовив:

— От це по мені. До вподоби! Що лад — то лад. Ми швидко поладнаємось — хазяйновита й чепурна людина! Чиста механика! Але що ж? — При добрій механиці й служити незлецько…

 

 
III.
 
В Реформ-клубі заходить розмова, яка може дорого коштувати Філеасу Фоггу.
 

Вийшовши з дому в одинадцять з половиною годин і, ступивши п'ятьсот сімдесят п'ять раз правою й п'ятьсот сімдесят шість лівою ногою,

  1. Затишно, спокійно й зручно до всяких потреб життя упоряджено.