Сторінка:Заливчий Андрій З літ дитинства 1919.djvu/8

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

— 4 —

Андрій Заливчий родом з Полтавщини, з Опішнянських Міських Млинів, з убогої селянської родини.

Дякуючи своєму хистові в науках, він після початкової школи дістав стипендію в 1-ій Харківській гимназіі.

Блискуче, з золотою медалею скінчивши її, він вступив у 1915 році на юрідичний факультет Харьківского ж універсітету. Працюючи до того часу над освідомленням і організацією української соціялістичної шкільної молоді А. Заливчий після гімназії бере на себе більш серйозні партійні задачі. В січні 1916-го року його разом з кількома другими товаришами заарештовують, як українського с-р. і після піврічної тюрми засилають на Тургайщину (Іргіз, Середня Азія), де і застає його революція 17-го року.

Після революції вертає на Харьківщину, де бере найближчу участь в утворенні організацій У. П. С. Р. і працює в Раді Селянських Депутатів та співробітничає в її газеті „Труд і Воля“. При виборах у Всеросійські Установчі Збори він виставляється депутатом і від губ. ком-а Партії і від Ради Селянських епутатів.

Після Лівобережної Конференції У. П. С.-Р. — він стає членом Лівобереж. Бюро Партії і працює у Полтаві, редагує спершу часопись „Селянська Спілка“, потім — „Соціял.-Революц.“ Центральн. Комітетом його кандидатура виставляється в Укр. Уст. Збори. Згодом він обіраєтся головою Полтавської Ради Робітничих Депутатів, яким залишається до приходу большевицьких військ на чолі з Муравйовим, який заарештовує його в числі инших членів Виконавчого Комітету Полт. Ради Роб. Деп. В решті йому доводится тікати з Полтави, і він редагує часопись Зіньківської Народньої Управи. Через якийсь час після приходу німців на Полтавщину, у квітні місяці він з’являється в Київ.

На 4-му з'їзді У. П. С.-Р. т. Заливчий був обраний в Центральний Комітет Партії, і за весь час гетьманщини проявляв кипучу діяльність, як головний емісар внутрішніх справ партії.

Як бачимо, біографія невелика, охоплює со-