На сей раз подаю найдавнїйші описи Перемишльського староства, взяті також з архиву скарбу коронного (Варшавської Казенної палати). Є їх два: перший представляє реєстр доходів староства за часів старостовання Добеслава з Курозвонк, воєводи сендомирського, споряджений, очевидно, з поводу його смерти, при відбиранню староства скарбом коронним[1]; він містить ся в віддїлї 54 згаданого архива, кн. 37, і складаєть ся з пяти карток (f. 18–22) повздовш перегнутого аркуша, тогочасного письма, з значком 656/5 (давнїйшої оправи). Другий — то опись замка і приналежних до нього фільварків і сел з їх доходами, споряджений при передаванню староства в руки нового старости Миколая Крези з Боболич при кінцї 1497 р.; він містить ся в віддїлї 56 кн. P. 1 і складаєть ся з 11 аркушевих карток (f. 30–40), з двома чистими сторінками (другою і останньою).
Перша опись — коротша містить детальний виказ селянських чиншів 8 сел і сумаричні дати про кілька иньших сел і містечок, закінчені увагами про доходи і їх шафованнє за небіжчика старости. Друга — ширша — починаєть ся коротеньким інвентаром Перемиського замка, почім зараз розпочинаєть ся виказ чиншів і всяких обовязків людности селянської (разом з передмійською) староства.
В сих відомостях про селянство і маломіщанство, в поіменних реєстрах і ще без порівняння більше, — в відомостях про податки і панщинні обовязки полягає головний інтерес сих описей, що ста-
- ↑ У Нєсецкого значить ся, що вмер Добеслав 1495, порівняти закінченнє реєстру.