Зформування штабу Коростенської ґрупи й постачання. — Реорґанізація війська бувшої Коростенської ґрупи. — Боротьба з большевицьким і злочинним елементом у запіллю. 19 січня полковник П. видав наказ ч. 1 по Коростенській ґрупі, оголосивши себе начальником ґрупи військ Коростенького вузла, про що доніс телеґрафом штабові Північної ґрупи. Начальником штабу ґрупи було призначено сотника Проходу[1], кадрового старшину Сірої дивізії, який працював по українізації й зформуванні дивізії ще в Австрії. Енерґічний, добре освічений, бойовий, рівного характеру, сотник Прохода видатно справлявся зі своєю посадою й був незаміним помішником командира ґрупи. Протягом короткого часу сотник Прохода зформував штаб, підібравши відповідних співробітників. Начальником постачання ґрупи було призначено господаря 1-го Сірого полку, хорунжого Польового.
В села Пашине й Шатрище було надіслано наказа командирам частин бувшої ґрупи зголоситися до штабу ґрупи на 7 годину ранку 20 січня і мати при собі відомості про стан частин, бойового й харчового припасу. Вніч з 19 на 20 січня до штабу ґрупи прибув молодий галицьких частин старшина, котрий назвавши себе заступником отамана Оскілка, звернувся до полковника П. з наказом докласти йому про становище. Старшина цей назвав себе полковником Тихим, командиром галицького імени отамана Оскілка полку. Полковника Тихого було поставлено на належне місце й використано для ознайомлення з бойовими подіями, що відбулися на цьому участкові фронту та для очнайомлення зі складом бувшої ґрупи. З докладу полковника Тихого виявилося, що до складу бувшої ґрупи входили такі військові частини: 55-й Народнього визволення полк, Окремий курінь імени Наливайка, Франківський полк, Чорноморський окремий курінь, Галицький імени отамана Оскілка полк, Звягельська гарматня батарея, Запорожська окрема кінна сотня і два гарматніх бронепотяги. Причину поразки полковник Тихий зясував тим, що не було загального керування ґрупою, військо й командири недисципліновані, й де-які частини при перших стрілах із боку ворога повтікали. Ґрупа не була забезпечена, набоїв було мало, харчовий припас й обрік добувалися шляхом реквізиції у селян, чим і викликалося з боку останніх велике незадоволення й прихильність до большевиків, які всякими засобами старалися завойовувати симпатії селянства. 20 січня ранком до штабу ґрупи були закликані залізничний комісар П. Радзієвський і представники від залізничних робітників. У розмові з останніми виявилося, що вони, майже, рідні брати большевиків, і знайти точку порозуміння з ними було дуже тяжко. Головним чином робітники скаржились на отамана Залізняка,
- ↑ Сотник Прохода був полковим адютантом 1-го Сірого полку, яким у часи Гетьмана керував полковник П. Бувший сотник, нині підполковник Прохода, на час біжучий, після укінчення Господарчої Академії на Чехах, є інженером. — Редакція.