Сторінка:Збірник декретів, деклярацій і постанов Галицького Революційного Комітету. Випуск I. 1920.pdf/11

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Всякі інші грошові знаки і кредитові білети всіх закордонних держав в грошовому обороті необов'язкові, а обмін іх на обов'язкові буде встановлений окремою постановою.


Голова

Член-Тимч. Завідувач Фінансовим Відділом

Член-Секретарь

Серпень 1 дня 1920 р.
м. Тернопіль.


Постанова Ч 2

Галицького Революційного Комітету про земельні маєтки й плоди, про збір хліба й паші.

1. Всі поміщицькі землі, ліси, луги, пасовиська і води, всі бувші цісарські а також церковні і монастирські земельні маєтки, зі всім живим і мертвим інвентарем, і з усіма будинками негайно одбіраються у дотеперішних іх власників і безплатно переходить через місцеві органи Радянської Влади у користування всіх працюючих.

2. Всі ці землі луги, ліси, пасовиська і води і все майно вказане в статі 1 цієі постанови переходять у завідування Земельного Відділу Галицького Революційного Комітету і підлеглих йому повітових і місцевих Відділів.

3. Місцеві Земельні Відділи місцевих Революційних Комітетів під керовництвом Повітових Земельних Відділів, повинні негайно виселити поміщиків іх довірених і нетрудових арендарів (посесорів) з іх бувших маєтків і господарств, і взяти ці маєтки на підрахунок і контролю.

4. Земельні Відділи повинні старанно охороняти від розграбування і взяти на підрахунок доми, будинки, інвентарь, худобу, продовольчі (харчові) і фуражні припаси й взагали майно бувших приватно-власницьких, цісарських, церковних і монастирських маєтків, не допускаючи якого-б то не було самовільного захоплювання й росподілу цього загально-народнього добра в користь окремих одиниць.

5. На Земельні Відділи покладається невідхильний обов'язок вжити всіх заходів, необхідних дпя використання в біжучому році земель сільсько-