Сторінка:Збірник декретів, деклярацій і постанов Галицького Революційного Комітету. Випуск I. 1920.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


лєтаріату Сх. Галичини клясові суперечности капіталістичного ладу.

В результаті таких умовин Сх. Галичина опинилась в руках самоі черноі реакціі, шляхетськоі Польщи, котрій антантські банкири заарендували краіну на 20 років в под'яку за ганебну ролю европейського жандарма, який мав захищати европейську буржуазію перед переможним походом соціалістичноі революціі. Малочисленний галицький пролєтаріат виявився безсильним супроти навали ворогів з усіх боків і придавлений опинився під стопою польськоі білогвардійщини.

Одначе він не втратив надій на своє визволення, знаючи, що разом з ним йде міжнародня армія праці, міжнародній пролєтаріат всього світу. Галицька армія, складена в більшості своій з робітників і незаможних селян, перейшла в Червону Армію і, мимо всяких провокацій і підкупів, польскій шляхті і іі наймитові Петлюрі удалось перетягнути на свій бік лише частину іі командного складу з дрібно-буржуазних націонал-шовіністичних карієрістів. Всі кращі елєменти галицької арміі залишились вірними інтересам працюючого люду і разом з русько-украінською Червоною Армією вони ведуть боротьбу проти польсько-петлюрівських наємників всесвітнього капіталу.

I or зараз завд'яки перемогам Славноі Червоноі Арміі, котра, розбивши внутрішних ворогів Робітниче-Селянських Радянських Республік, станула на кордонах Галичини і йде далі вперед, галицьке робітництво і селянство, визискуване і гноблене чужою і своєю буржуазією, має змогу підняти Червоний прапор Соціалістичноі Революції. З рядів клясово-свідомого революційного пролєтаріату Галичини, загартованого боротьбою і сильною вірою в близьку перемогу з рядів іі червоних частин вийшов і склався Галицький Революційний Комітет.

Завдання його довести почату клясову боротьбу до встановлення Радянськоі Влади у Східній Галичині.

Урочисто проголошуючи права робітників і селян розпоряджатись своєю судьбою, Галицький Революційний Комітет призиває всіх робітників і селян, незалежно від іх національности, згуртуватись сильною лавою довкола його і допомогти йому в трудному завданню організаціі влади до скликання 1-го З'ізду Рад Робітничих і Селянських Депутатів.