ладами районового значіння (млинами, круподерками, олійнями, вовно-мойками, суконовальнями, цегельнями, кузнями, ремонтовими майстернями, прокатними й припускними пунктами то-що), а також здавати їх у оренду в порядку, передбаченому чинним законодавством, і будувати нові.
2) Притягати Сільради до організації керування місцевим майном і підприємствами сільського значіння.
3) Завідувати й розпоряджати землями й майном, що знаходяться в безпосередньому віданні райвиконкомів (рибальством, земельними фондами то-що).
4) Завідувати впорядкуванням міських і сільських хуторів, що знаходяться на території районів, закладати комунальні підприємства, завідувати дорожньою справою, будуванням і ремонтом мостів і инших подібних громадських споруджень, а також керувати націоналізованими і громадськими будинками й вживати заходів до поліпшення житлової справи.
5) Завідувати пожежною справою.
6) Згідно зі спеціяльними узаконеннями продавати й заставляти належні денаціоналізації будинки, не взяті й не повернені колишнім будинко-власникам, а також вчиняти всі потрібні майнові угоди угідно з чинними узаконеннями.
7) Одержувати позики в установах установленим у законі порядком.
- Примітка. У разі одержання позики, відповідну частку річного призначення, по сплаченні позик, вноситься до видаткової частини річного бюджету.
8) Поборювати неписьменність, сприяти й вживати заходів до підтримання й закладання нових освітніх установ (сельбудинків, хат-читалень, бібліотек то-що), наглядати за їхньою діяльністю, а також наглядати за діяльністю всіх установ народньої освіти.
9) Сприяти всім формам громадської допомоги, що має на меті піднесення сільського господарства й промисловости.