Сторінка:Збірник узаконень та роспоряджень робітниче-селянського уряду України за 1922 рік. Ч. 29-56, дод.pdf/316

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


валютою по курсу на золото, а в иншій частині крамом, що легко реалізується, короткотерміновими векселями й цінними короткотерміновими зобов'язаннями.

4. Відомости про суму випущених до обігу квитків та їх забезпечення оголошуються Правлінням Державного Банку до загального відому 2 рази на місяць.

5. Термін початку розміну банкових квитків на золото встановлюється окремим урядовим актом.

6. Банкові квитки приймаються по їх загальній ціні у виплату державних зборів та платіжів (митних податків, податків, залізничних росплат і т. инш.) в тих випадках, коли по закону платіжі справляються золотом.

7. Держбанку надається право вимагати повернення позик, виданих банковими квитками і, взагалі, сплати виявлених в банкових квитках зобов'язань — банковими ж квитками.

8. Позики банковими квитками Нар. Ком. Фін. забезпечуються коштовними металами в розмірі не менш 50 відсотків загальної їх суми по зазначеній ціні, а в иншій частині — відсотковими зобов'язаннями Нар. Ком. Фін.

Примітка. Видача зазначених в цій статті позик припускається лишень окремим дозволом уряду.

9. Банкові квитки припускаються до котіровки на всіх біржах РСФРР.

10. За фальшування банкових квитків карається, як і за фальшування грошевих знаків.

Москва, Кремль, 11 жовтня 1922 р. Заст. Голови Ради Народніх Комісарів Л. Каменев. Керуючий Справами Горбунов. Секретар Л. Фотіева.

м. Харків, дня 24-го жовтня 1922 р.

Голова Голова Ради Народніх Комісарів

Керуючий Справами Раднарком'и

Оголошено в „Вістях ВУЦВК'у“ од 25 листопаду 1922 р., ч. 266.


Постанова 3-ої Сесії ВУЦВК VI скликання, ухвалена 16 жовтня 1922 р. та затверджена в остаточній редакції Президією ВУЦВК 25-го жовтня 1922 року.
662. По доповіді Цекапомгол про форми допомоги ушкодженим голодом губерням.

Беручи до уваги, що голод 1921—22 р.р., що охопив п'ять південних губерень УСРР, лишив тяжкі наслідки: зруйноване сільське господарство, значне збільшення беззасівних та малозасівних господарств, скорочення засівної площі, значне зменшення робочої та инш. худоби, появу контингенту біженців-поворотників, безпритульних дітей та бізробітних, а також — неминучість повторного недороду в біжучім році в окремих районах п'яти південних губерень — третя чергова Сесія ВУЦВК 6-го скликання, заслухавши доклад Центральної Комісії Допомоги голодаючим, ухвалила:

а) Встановити, що в 5 південних губернях УСРР особливо потерпіли і перебувать під загрозою безпосереднього голоду такі повіти: в МиколаївщиніМиколаївський, Дніпровський, Херсонський; на ЗапоріжжіБердянський, Генічеський, Мелітопольський та В.-Токмацький; на КатеринославщиніНікопольський, Криворізький та Катеринославський; в ДонеччиніДебальцівський, Маріупольський, Юзовський та Центральний гірний район; на ОдещиніОдеський та Тираспольський.