Сторінка:Збірник узаконень та роспоряджень робітниче-селянського уряду України за 1923 рік. Відділ 1. Ч. 20-46.djvu/206

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


селі відібрано рухоме майно (реманент, будівлі та инш. окрім землі й земельних грунтів).

2. Для переведення, зазначеного в арт. 1-му заходу організувати в окружних центрах „окружні ліквідаційні комісії в складі Голови Місцевого Окрпрокурора і членів: представника Окрвідділу Управління, Окрзему правління, Окркомісії Незаможніх Селян і одного за призначенням Окрвиконкому.

3. Всім судовим і слідчим органам, а також земельно-судовим Комісіям негайно припинити переведення всіх, зазначених в п. 1-ому цієї постанови справ а саме переведення передати до зазначених Окружних Ліквідаційних Комісій.

4. Зобов'язати Окружні Ліквідаційні Комісії протягом 2-х місячного речинця зліквідувати всі вищезазначені суперечки, керуючися при цьому виключно міркуваннями господарської і політичної доцільністи.

5. Постанови Окружних Ліквідаційних Комісій вважати за остаточні і не підлягаючі жадному оскарженню.

6. Ця постанова не поширюється на ті справи, що їх розвязали Суди і Земельно-Судові Комісії і присуди, що до них набули законної чинности.

7. Покласти на НКЮ тлумачення справ, що можуть виникнути при переведенні в життя цієї постанови.

8. Кожне дальше відбирання майна всупереч з існуючими законами надалі карати з усією суровістю кримінальних законів навіть в тому разі, коли роскуркулювання буде переводитися з мотивів, що в минулому періоді вважалися за революційно-доцільні.

9. Запропонувати Наркомзему подати проект постанови про порядок ліквідації земельно-судовими комісіями всіх справ, що виникли в звязку з відібранням в порядку роскуркулювання села земель і земельних грунтів за час з дня надання чинности декретові від 15 листопаду і по день видання цієї постанови.