Сторінка:Збірник узаконень та роспоряджень робітниче-селянського уряду України за 1923 рік. Відділ 1. Ч. 20-46.djvu/664

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


580. Про підсумки та чергові завдання районування України.

1. Визнати, що засади, покладені в основу переведеного районування є цілком правильні, а здійснена реформа виправдала поставлені їй завдання скорочення, спрощення та зміцнення радапарату та наближення його до населення.

2. Визнати за непохитну постанову II-ої Сесії від 12-го квітня 1923 р., що визнає за можливі лише часткові зміни в затвердженім нею поділові, а тому вважати за можливу розробку місцями проектів виправлення округ в найближчий час в тих лишень випадках, коли хиби в наявному поділові вже занадто яскраві й кидаються у вічі.

3. Підтвердити постанову II-ої Сесії про як найскорше погодження в загальноспілковому порядку справи про зміну кордонів в губернях суміжних з РСФРР, щоб випростати прикордонні лінії та правильніше побудувати округи УСРР після економічного принціпу.

4. Що-ж стосується до організації районів та сільрад, то цю роботу вважати за здійснену недосконало й вжити рішучих заходів: а) до рівномірного росподілу заселених пунктів по сільрадах і сільрад — по районах, простуючи до залишення в одній адміністраційній одиниці населення, однородного своїм національним складом; б) до співзбігу мож адміністраційних одиниць з межами земельних товариств, встановлюваних в порядкові робот по землеурядженню, для чого треба мати завжди щільний звязок в роботі місцевих адм. тер. комісій з роботою землеуряджувальних і инших планових комісій.

5. Визнати за потрібне перевести перевірку правильности обрання осередку для кожного з районів і сільрад, точно керуючися виданими що-до цього директивами ЦАТК-ії і маючи на увазі, що віддаленість того чи иншого адміністраційного осередку від заселених пунктів, ними об'єднуваних, може мати своїм виправданням лише місць цього центру, економічне до