Сторінка:Капій М. Країна блакитних орхідей (1932).pdf/15

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

гудок сирен на кораблях та на фабриках в усіх закутинах земної кулі сповіщав про оту епохальну хвилину, в якій представники людського племени вибиралися в гостину до своїх найблищих сусідів у всесвіті.

Артименко нагадав усі описи відїзду міжпла­нетного судна, нагадав усі пеани, які знімалися із стовпців всесвітньої преси на честь людського ґенія. Нагадав цілу повінь статей, причинків та нотаток, горячих полємік та баталій, які велися на тему Марса та сміливої подорожі в журналах та часопи­сах цілого світу. Нагадав те захоплення, яке огор­нуло ціле людство на точці того всього, що мало якийнебудь звязок з Марсом.

В кожному, хочби й як паршивенькому, ресто­ранчику подавано котлєтики а ля Марс, якийсь проворний купчик придумав і пустив в торговлю автоматичні ґузики, якими нібито Марсіяни запи­нають свої штанятка. Жінки почали носити нову причіску, яку в своїй уяві бачили на головах марсіянських красунь, по аптиках продавано гіркий марсіянський порошок, подібний своїми наслідками до тієї води, яку перед сотнями літ продавано в Европі з етикетою, що носила назву імени перед­останнього австрійського імператора. . .

Час перелету обчислено на вісім днів. Судно, яке мало перебути земну атмосферу із невеликою скорістю, з уваги на те, щоб його не стрінула доля усіх його попередників, видіставшись поза неї мало летіти із скорістю, яка не наражувалаби його меш­канців на ніякі шкоди їх орґанізму. Матеріял, з якого збудовано судно, арґініт, надавався найкраще до перелету крізь широку полосу ділання проміння, яка саме починалася за стратосферою й широким поясом огортала землю, бо його, одино кого із усіх металів, оті промінні не проникали. Після обчислень „Queen of Virginia“ мала при­чалити до Марсової поверхні по вісьмох днях.

Опуститись мали наші подорожні недалеко Мар­сового мерідіяну на великому суходолі, який вида-